altered carbon

Altered Carbon dizisi iptal edildi

İlk sezonu 2018 yılında yayımlanan bilim kurgu dizisi Altered Carbon, büyük bir kitleye adını duyurmayı başarmıştı. Başrolünde Anthony Mackie’nin bulunduğu ikinci sezonu da 27 Şubat’ta sekiz bölüm olarak yayımlanmıştı. Geçtiğimiz saatlerde ise üçüncü sezonu çekilmesi beklenen diziden üzücü haber geldi. Alınan haberlere göre Netflix, diziyi iptal etti ve dizinin 2. sezonu, final sezonu oldu.

Altered Carbon neden iptal edildi?

Netflix kısa süre önce COVID-19 ile ilgili durumları gerekçe göstererek The Society ve I Am Not Okay With This’i de iptal etmişti. Bu sefer durumlar biraz daha farklı görünüyor. Netflix’in, iptal kararını nisan ayında alındığı biliniyor. Yani dizinin iptali, yayıncının olağan izleyicisi ve maliyet analizine bağlıydı ve Koronavirüs pandemisinden etkilenmedi.

altered carbon

Altered Carbon’un konusu ve oyuncu kadrosu

Laeta Kalogridis tarafından yaratılan dizi, Richard K. Morgan’ın romanına dayanıyor. İnsan bilincinin yeni bir bedene aktarılabileceği bir gelecekte geçen Altered Carbon; yenilmiş bir isyancı grubun hayatta kalan tek üyesi olan Takeshi Kovacs adlı karaktere odaklanıyor. Takeshi Kovacs’ı ilk sezon Joel Kinnaman, ikinci sezon ise Anthony Mackie canlandırıyor. Mackie’ye ikinci sezonda; Renee Elise Goldsberry, Lela Loren, Chris Conner, Simone Missick, Dina Shihabi ve Torben Liebrecht eşlik ediyor.

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.