The Last of Us 10 bölümden oluşacak

The Last of Us

Hbo Max tarafından yayımlanacak olan dizinin ilk sezonu 10 bölümden oluşacak. Son on yılın en iyi oyunu seçilen The Last of Us yapımının dizi uyarlaması büyük bir merakla bekleniyor.

bella ramsey the last of us seyrederiz

Daha öncesinde The Last Of Us oyununun filmi çekilmeye karar verilmiş fakat hem bütçeden dolayı hem de iki saatlik zaman dilimi az geldiği için vazgeçilmişti. Sonra Hbo Max tarafından yapılan duyuruyla dizinin çıkacağı duyurulmuştu. Şimdi ise dizinin ilk sezonun 10 bölümden oluşacağı haberi doğrulandı. Bölümlerin uzunluğu ise henüz bilinmiyor.

Naughty Dog tarafından geliştirilen 2013 yılında çıkan video oyunundan uyarlama olan dizi Hbo Max platformunda yerini alacak. Dizinin oyuncu kadrosunda Pedro Pascal, Gabriel Luna ve Bella Ramsey bulunuyor. Pedro Pascal, Joel karakterine; Bella Ramsey ise Ellie karakterine can verecek.

The Last of Us dizisinin konusu

The Last of Us dizisinde baba kız olarak göreceğimiz Ellie ve Joel’in hikayesine odaklanılacak. Hikaye mutasyonlu bir virüsün tüm dünyayı kapladığı distopik bir evrende geçer. Daha önce ısırılmış olmasına rağmen mutasyona uğramayan Ellie insanlık için bir umut kaynağıdır. Salgının tek çaresi olan Ellie’nin insanlığa teslim edilmesi gerekir. Fakat bilim insanlarının elinden kızının sağ çıkacağına dair inancı olmayan Joel’in, hiç böyle bir niyeti yoktur. Joel, insanlık yerine Ellie’yi kurtarmayı tercih eder.

the last of us seyrederiz 1

Oyun ve dizinin farkı olacak mı?

Dizide oyunun hikayesine ne denli bağlı olacağına dair birçok soru vardı. Bu sorular için yapımcılar, göze çarpan bir değişiklik olmayacağını ve oyunun atmosferine ve hikayesine olabildiğince sadık kalacaklarını belirtti. Neil Durkcman ise oyunun özüne sadık kalırken hikayenin olaylar yönüyle sapacağını dillendirdi.

Total
0
Shares
Önceki
the witcher 2. sezon

The Witcher 2. sezon ne zaman?