Megan Is Missing

Megan Is Missing gerçek mi?

2011 yılında yayımlanmış olan korku türündeki film Megan Is Missing, bir süredir sosyal medyada popüler olmuş durumda. Çıktıktan 9 yıl sonra üne kavuşmuş olması da film hakkında birçok soru doğuruyor. Filmde işlenen hikayenin gerçek bir hikayeden uyarlanıp uyarlanmadığını ise filmi izleyenler tarafından merak konusu.

Megan Is Missing

Megan Is Missing gerçek bir hikayeden mi uyarlandı?

Film, Kuzey Hollywood’da yaşayan popüler bir lise öğrencisi ve sosyal medyadan tanışmış olduğu bir çocukla buluşmaya karar veren Megan Stewart’ın (Rachel Quinn) ortadan kaybolmasını konu alıyor. Hikâye, Megan’ın kaybolmasının ardından en yakın arkadaşı Amy (Amber Perkins) tarafından başlatılan soruşturmaya kadar giden günleri mercek altına alıyor.

Megan Is Missing, her ne kadar gerçek olaylara dayalı çekildiği söylenerek pazarlansa da filmin oyuncularından Amber Perkins, bunu yalanladı. Buluntu film türünde çekildiği ve gerçek olay uyarlaması olarak lanse edilmesi nedeniyle insanlar, filmin bir uyarlama olduğunu düşünüyor.

Filmde “Amy” karakterine hayat veren Amber Perkins’in söylediğine göre film, dünyamızda sık sık meydana gelen gerçek hayattaki talihsiz çocuk kaçırma vakalarından ilham alınmış. Ancak spesifik bir olaya dayanmıyor.

Filmin fragmanını hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.

Yeni gelişmeler ve çok daha fazlası için takipte kalın.

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.