HBO Max Türkiye’ye gelecek mi?

HBO Max

HBO Max bugün yayın hayatına başladı, şimdilik sadece Amerika’da kullanıcıya açık olan bu platformun Türkiye’ye gelip gelmeyeceği de merak konusu oldu.

HBO Max nedir?

HBO yani Home Box Office Amerika’nın önde gelen paralı bir televizyon kanalıdır. HBO, HBO 2, HBO Comedy, HBO Family, HBO Latino, HBO Signature, HBO Zone ve HBO HD kanalları bu gruba ait kanallardır. Kablolu televizyondan ya da uydudan para ile abone olduktan sonra izlenebilmektedir. HBO Max ise Netflix, Amazon Prime gibi dijital platformların yakaladığı başarının ardından WarnerMedia tarafından oluşturulan bir dijital içerik platformu. HBO içeriklerinin tamamının yer aldığı bu platformda orijinal içerikler de bulunacak. TNT, TBS, The CW, Cinemax ve Cartoon Network gibi stüdyonun çatısı altında yer alan kanalların dizileri de yeni dijital platformda bulunacak.

hbo max

HBO Max Türkiye’ye gelecek mi?

Yayın hayatına başladığı bugünden itibaren dünyanın birçok yerinde insanlar bu platforma kendi ülkelerinden ulaşıp ulaşamayacaklarını merak etti. Türkiye de bu ülkelerden biri. Yapımcıların yaptığı açıklamaya göre bu yıl sadece Amerika’daki kullanıcıların erişimi olacak ama 2021 yılında Latin Amerika ve birçok Avrupa ülkesinin de erişim izni olacak. Türkiye bu ülkeler arasında mı sorusunun cevabı ise kesin olarak bilinmiyor.

Bundan önce HBO’nun çoğu içeriği Digitürk’te bulunuyordu eğer HBO, Digitürk’ün yayın hakları için ödediği ücretten memnunsa HBO Max içeriklerinin de yayın haklarını satın alabilir. Bu da Türkiye’ye hiç gelmemesine sebep olabilir. ABD’deki aylık abonelik ücreti 14.99 dolar olan platformun Türkiye dolar kuruna göre aylık aboneliği 100 lira gibi bir fiyata sahip olacak bu da diğer yayın platformlarının çok üstünde. Eğer bir diğer yayın platformu olan Netflix gibi Türkiye’ye özel bir fiyat hazırlanmazsa çok fazla üyesi olmaz gibi görünüyor.

HBO’nun BluTV’de yayımlanacak olan içerikleri ile ilgili yazıya aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

https://seyrederiz.com/hbo-dizileri-blutvye-geliyor/

Total
0
Shares
Önceki
yarına tek bilet
mm

İlk yerli Netflix filmi: Yarına Tek Bilet

Sonraki
love victor

Love, Victor dizisinin orijinal fragmanı yayımlandı