iptal

İptal edilen Netflix dizileri

İşte 2020 yılında iptal edilen Netflix dizileri

Çevrimiçi yayın platformu olan Netflix, her geçen gün yeni içerikler çıkarmaya devam ediyor. Ama bunun yanı sıra bazı diziler, daha 2. sezon onayı bile alamadan ekranlara veda ediyorlar. İsterseniz bu yazıda 2020 yılında çeşitli nedenlerden dolayı iptal edilen bazı Netflix dizilerine bir göz atalım.

Atypical

iptal

İptal tarihi: 24 Şubat

4. sezonu ile ekranlara veda edecek olan Atypical dizisi, 18 yaşında otizm hastası olan Sam adındaki bir genci anlatıyor. Kendi yaşıtları gibi yaşama arzusu olan Sam, bağımsızlık arayışı içine giriyor. Sam ve ailesi etrafında şekillenen dizi, oldukça dramatik işlenebilecek bir hikayeyi ele alıyor. İzlerken hem güldüren hem de ağlatan dizinin henüz final sezonun ne zaman başlayacağı belli değil.

V Wars

iptal

İptal tarihi: 30 Mart

Ian Somerhalder, 8 sezon boyunca Damon Salvatore’u canlandırdığı The Vampire Diaries dizisinden sonra yeni bir vampir dizisi ile birlikte ekranlara geri dönmüştü. Fakat dizi 2. sezon onayını alamadı. Jonathan Maberry’nin aynı adlı çizgi romanından uyarlanan V Wars, tehlikeli bir salgın hastalığın insanları vampirlere dönüştürdüğü bir hikayeyi konu ediniyor.

Insatiable

iptal

İptal tarihi: 14 Şubat

Oyuncu kadrosunda Debby Ryan, Dallas Roberts ve Alyssa Milano’nun yer aldığı dizi, liseye giden ve kilolarıyla başı dertte olan Patty’yi mercek altına alıyor. Petty’nin, asıl mesleği avukatlık olan Bob’un kampı sayesinde zayıflamasının ardından, kendisine zorbalık yapanlardan intikam almasını işleyen bu karanlık intikam komedisi olan dizi, 2. sezonun ardından iptal edildi.

Spinning Out

iptal

İptal tarihi: 3 Şubat

Dizi, eski bir buz pateni sporcusunun hayatını konu ediniyor. Kariyerinde hızlı adımlarla ilerleyen Kat Baker, önemli bir performans sırasında geçirdiği bir kazanın ardından alt üst olur. Dizi, bir yandan sakatlığı diğer yandan da ailevi ve kişisel sorunlarıyla boğuşan Kat’in, kariyerini yeniden rayına oturtmak için var gücüyle çalışmasını anlatıyor. İzleyiciler tarafından oldukça beğeni toplamış olsa da maalesef yayımlanmasının üzerinden daha bir ay bile geçmeden iptal edildi.

Messiah

iptal

İptal tarihi: 26 Mart

Suriye’nin başkenti Şam’da yaşayan bir adamın mucizeler yarattığı söylenmektedir. Bir kısım insan onun yüzyıllardır beklenen Mesih olduğuna inanırken, diğer bir kısım da onun toplumun düzenini bozmaya çalışan bir sahtekar olduğunu düşünmektedir. Dizi, bu durumun fark edilmesi üzerine Eva Geller adlı bir CIA ajanının olanları takip etmesi ve araştırmasını konu alıyor. Aslında pek çok kişi tarafından ilgi ile karşılanan bir yapım olmuştu. Ancak, çok fazla farklı ülkede çekim yapılması gerektiğinden ve şu anki koronavirüs salgını göz önünde bulundurulduğunda yeni sezon için onay verilmemesine karar verilmiş.

Osmosis

iptal

İptal tarihi: 21 Ocak

Yakın bir gelecekte Paris’te geçen dizi, kullanıcılarına “mükemmel uyumlu eş”  bulmayı vaat eden bir uygulamanın piyasaya sürülmesinin ardından yaşananları konu ediniyor. İlk sezonun ardından beklenilen izleyici sayısına ulaşılamaması sebebi ile dizi iptal edildi.

Mortel

İptal

İptal tarihi: 21 Ocak

Fransız yapımı bu dizi, bir cinayeti çözmek üzere, doğaüstü bir yaratıktan süper güçler alan üç liseli genç olan Sofiane, Victor ve Luisa’nın hikayesini anlatıyor. Aslında oldukça ilgi çekici bir konusu olmasına rağmen ilk sezonu yayımlandıktan yalnızca iki ay sonra iptal edildi.

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.