the batman

“The Batman” filminin ilk fragmanı yayımlandı

Robert Pattinson’ın başrolünde olduğu, Matt Reeves imzalı “The Batman” filminden ilk fragman yayımlandı. Dün gece yapılan DC FanDome etkinliğinde; Wonder Woman 1984 fragmanı, The Flash concept artları, The Suicide Squad fragmanı gibi yeni yapımlara dair oldukça yeni bilgi, izleyiciye sunuldu. Bunlardan biri de 2021 yılında vizyona girecek olan “The Batman” filminin fragmanı oldu.

Fragman yayımlanmadan önce, fragmandan birkaç görsel sızdırılmıştı. Aynı zamanda Warner Bros., sızdırılan görsellerin yüksek çözünürlükteki versiyonlarını da paylaştı.

the batman

“The Batman” filminde bizleri neler bekliyor?

Şu sıralar Tenet, The Devil All The Time gibi yapımlarla adı anılan Robert Pattinson, filmin başrolünde bulunuyor. Zoë Kravitz ise Batwoman olarak karşımıza çıkacak. Batman çizgi romanlarının en önemli kötü karakterleri arasında yer alan The Riddler’ı Paul Dano, bir diğer ikonik kötü karakter olan Penguin’i Colin Farrell, Komiser Gordon’ı Jeffrey Wright, Alfred’i Andy Serkis, Carmine Falcone’u ise John Turturro canlandırıyor.

Ayrıca Peter Sarsgaard ve Jayme Lawson‘ın da çizgi romanlarda bulunmayan iki yeni karaktere can verdiği açıklandı.

Dün yapılan etkinlikte film hakkında konuşan Matt Reeves; The Riddler ve Catwoman gibi karakterlerin de daha önce gördüklerimizden farklı olacağını ifade etti. Aynı zamanda Colin Farrell’ın canlandırdığı Oswald Cobblepot’un, tanıdığımız Penguin’e henüz dönüşmediğini de belirtti. Hatta kendisine Penguin denilmesinden bile hoşlanmadığını söyledi.

Reeves’in bir diğer açıklamasına göre Bruce Wayne, daha yolun çok başında ve Gotham’da bir kahraman olarak bile görülmüyor. Hatta insanlar ondan korkuyor.

the batman

Filmin İngiltere’de başlayan çekimlerine, tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs yüzünden mart ayında ara verilmişti. Filmin geri kalan çekimleri ise önümüzdeki ay tekrardan başlayacak. Çekimler için şimdiden hazırlıklar başladı. Yeni bir üçleme yapmak isteyen Reeves; çok katmanlı, yaşayan bir Gotham tasarlıyor. Karanlık bir yapım olacak “The Batman”, Bruce Wayne’in dedektif yanına odaklanacak.

Henüz çekimlerinin %30’u tamamlanmış olan “The Batman” filminin fragmanına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.