aşk 101

Aşk 101 dizisinin 2. sezon çekimleri başladı

The Protector ve Atiye’nin ardından Netflix’in üçüncü orijinal Türk dizisi Aşk 101’in 2. sezon çekimlerine başlandı.

İlk sezonu 24 Nisan 2020’de Netflix kütüphanesinde yerini alan Aşk 101’in 2. sezonu için çalışmalara başlandı. Kiralık Aşk ve Ufak Tefek Cinayetler gibi geniş izleyici kitlesine ulaşan dizilerin senaristi olan Meriç Acemi‘nin senaryosunu kaleme aldığı Aşk 101; lise ikinci sınıf öğrencisi olan, dört birbirinden “kötü” öğrencinin ve öğretmenlerin gözdesi “iyi” bir öğrenci olan Işık’ın hikayesini anlatıyor. Öğretmenlerinin tabiriyle birbirinden kötü bu dört öğrencinin yani Sinan, Kerem, Osman ve Eda’nın okuldan atılmasını engelleyen tek bir şey var, o da ikinci müdür yardımcısı Burcu Öğretmen.

Burcu Öğretmen’in tayini çıkınca, okuldan atılmamak için sevgili öğretmenlerini okulda tutmanın bir yolunu arıyorlar ve öğretmenlerini İstanbul’da kalmaya ikna edecek birine aşık etmeye çalışıyorlar.

aşk 101

Dizinin oyuncu kadrosunda; Pınar Deniz, Kaan Urgancıoğlu, Kubilay Aka, Mert Yazıcıoğlu, Alina Boz, Selahattin Paşalı ve İpek Filiz Yazıcı gibi isimler yer alıyor.

Şampiyon filmiyle tanınan Ahmet Katıksız ve daha önce; Arka Sıradakiler, Ufak Tefek Cinayetler gibi dizilerde görev alan Deniz Yorulmazer‘in yönetmen koltuğuna oturduğu Aşk 101’in ilk sezonu 8 bölümden oluşuyor.

Aşk 101 inceleme yazımıza buradan, Aşk 101 oyuncu kadrosu yazımıza ise buradan ulaşabilirsiniz.

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.