Netflix

Netflix Türkiye Ocak 2021 programı

Netflix Türkiye’de, ocak ayında izleyebileceğiniz yeni yapımları ve yeni sezonları sırasıyla bu yazımızda derledik. İşte önümüzdeki ay Netflix’te yayımlanacak olan dizi ve filmlerin takvimi.

Netflix Türkiye Ocak 2021 takvimi

Cobra Kai 3. sezon – 1 Ocak

svg%3E

Dizi, 1984 yılında gerçekleşen All Valley Karate Turnuvası’nda yaşananların otuz yıl sonrası anlatılıyor. İki dövüşçü de yıllar içerisinde olgunlaşmış ve farklı hayatlar sürmüştür. Zor zamanlardan geçen Johnny Lawrence, geçmişteki günlerine geri dönebilmek için dövüş okulu Cobra Kai’yi yeniden açar ve yeni öğrencilerini eğitmeye başlar. Johnny Lawrence ve Daniel LaRusso arasındaki rekabet ise yeniden kızışacaktır. Ralph Macchio ve William Zabka’nın başrolü paylaştığı dizinin oyuncu kadrosunda ayrıca; Xolo Maridueña, Tanner Buchanan, Courtney Henggeler, Mary Mouser ve Ed Asner gibi isimler yer alıyor.

Pieces of a Woman – 7 Ocak

svg%3E

Başrollerinde; Vanessa Kirby, Shia LaBeouf ve Iliza Shlesinger’ın bulunduğu film, doğum sırasında çocuğunu kaybeden bir kadının hayatına odaklanıyor. Evde doğum yaparken bebeğini kaybeden kadın, yaşadığı acı ile sarsılır. Bebeğinin yasını tutan kadın, bir yadan yaşadığı acı ile yüzleşmeye çalışırken bir yandan da kocası ve annesi ile ilgili yaşadığı sorunların üstesinden gelmeye çalışır.

Disenchantment 3. sezon – 15 Ocak

svg%3E

Disenchantment, parçalanmak üzere olan Orta Çağ krallığı Dreamland’de geçiyor. Bentwood Prensi Guysbert ile evlenmek istemeyen Prenses Bean, kendisini farklı bir dünyanın içerisinde buluyor. Kendi düğününden kaçan prenses, kaderini çizmek için sarayından çıkarak gerçek dünyaya adım atıyor. Hayatta kim olduğunu çözmeye çalışan Bean, Elf arkadaşı Elfo ve şeytan Luci ile türlü maceralara atılıyor. Fantastik yaratıklarla dolu bu dünyada; canavarlar, cinler, mitolojik yaratıklar, iblisler, troller, morslar ve birçok budala insan yer almakta.

Riverdale 5. sezon – 20 Ocak

svg%3E

The CW’nin, Archie Comics çizgi romanlarından uyarlanan Riverdale dizisinin 4. sezonu geçtiğimiz yıl yayımlanmıştı. 7 sezonluk bir anlaşmaya sahip olduğunu bildiğimiz dizinin 5. sezon, 20 Ocak 2020 tarihinde izleyici ile buluşacak. Geçtiğimiz haftalarda yapılan bir açıklamaya göre, Skeet Ulrich’in 4. sezondan sonra ayrılacağı ve 5. sezona tam zamanlı olarak dönmeyeceği de doğrulandı.

Fate: The Winx Sage 1. sezon – 22 Ocak

svg%3E

Bu zamana kadar animasyon olarak izleyici karşısına çıkan Winx‘in Netflix uyarlaması olan dizi, ilk sezonu ile izleyici karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Netflix’in dizi ile ilgili resmi açıklaması ise şu şekilde:

Öbür Dünya’da, Alfea adlı sihirli bir yatılı okula giden beş perinin yetişkinliğe geçiş yolculuğunu konu alıyor. Perilerin burada; aşk, rekabet ve varlıklarını tehdit eden canavarlarla başa çıkarken sihirli güçlerini kontrol etmeyi de öğrenmesi gerekiyor.

Jurassic Park Kretase Kampı 2. sezon – 22 Ocak

svg%3E

Dizide yaşanan olaylarla beraber dinozorlar adanın dört bir yanına dağıldığında gençler, hayatta kalmak için kendilerinden ve kamp arkadaşlarından başka kimseye güvenemeyeceklerinin farkına varırlar. Dış dünyaya ulaşamayan bu altı genç, dinozorlardan kurtulmak ve tüm dünyayı tehdit edecek kadar derin, gizli sırları ortaya çıkarmak için el ele vermek zorunda kalırlar.

Snowpiercer 2. sezon – 25 Ocak

svg%3E

2013 yılında izleyici ile buluşan Snowpiercer filminden uyarlanan Netflix dizisi, dünyanın buzla kaplandığı bir dönemden yedi yıl sonrasını konu alıyor. Hayatta kalabilmeyi başaran çok az insan vardır. Yaşanan büyük felaketten sonra hayatta kalmaları Snowpiercer adında, kürenin etrafında dönen yuvarlak ve devasa trende yaşamaları sayesinde olur. İnsanların farklı olanaklara sahip bir şekilde yaşamını sürdürdüğü Snowpiercer, birbirinden adaletsiz durumlara ve zorlu yaşam koşullarına ev sahipliği yapar.

50M2 1. sezon – 27 Ocak

svg%3E

Netflix’in Türk yapımlarından biri olan dizinin başrolünde Engin Öztürk yer alıyor. 50M2, karanlık alemlerde nam salmış gizemli bir tetikçi olan Gölge’nin kim olduğunu bulma yolculuğunu konu alıyor. Gölge, babası gibi gördüğü Servet tarafından uğradığı ihanetin ardından kaçarken kendini hiç bilmediği bir mahallenin 50 metrekarelik terzi dükkanında bulur. Ortalık durulana kadar oraya sığınan Gölge’yi gören mahalle sakinleri, onu yeni vefat etmiş terzi dükkanı sahibinin oğlu zanneder. Yalan üzerine kurulu bu yeni kimlik, Gölge’nin geçmişi ve kimliğiyle ilgili sırları ortaya çıkaracaktır. Gölge, mahalleye ve buradaki insanlara alıştıkça yeni birine dönüşecek ve gerçekte kim olduğunu anlamaya başlayacaktır.

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.