Netflix

Netflix Türkiye Eylül 2020 programı

Netflix Türkiye’de, eylül ayında izleyebileceğiniz yeni yapımları ve yeni sezonları sırasıyla bu yazımızda derledik. İşte önümüzdeki ay Netflix’te yayımlanacak dizi ve filmlerin takvimi:

Keeping up with the Kardashians

1 Eylül

Netflix

Entrikalarla dolu Keeping up with the Kardashians‘ın bir streaming platformunda bulunmaması üzerine Netflix, geçtiğimiz aylarda diziyi yayımlayacağını duyurmuştu. 1 Haziran’da ilk iki sezonu Netflix’te yayımlanan dizi Keeping up with the Kardashians’ın diğer sezonlarının ne zaman geleceği merak konusuydu. Henüz kaç sezonun daha ekleneceği bilinmese de Netflix, devam sezonlarını 1 Eylül’de platforma dahil edeceğini duyurdu.

Away 1. sezon

4 Eylül

Yakın bir gelecekte, Mars’a gidecek insanlı uzay aracı için dünyanın dört bir yanından seçkin astronotlar seçilir. Mars’a yapılacak olan zorlu bir yolculuk sırasında yaşananları konu alan dizide Amerika Birleşik Devletleri, Rusya, Çin, Hindistan ve İngiltere gibi farklı ülkelerden gelen bu astronotlar, her şey yolunda giderse, evleri bildikleri yerlerden ve sevdiklerinden üç yıl boyunca ayrı kalacaktır. Kızıl Gezegen Mars’a yapılacak görevde uluslararası ekibin başına getirilen Emma Green hayati bir görevle karşı karşıyadır. Away, 4 Eylül Cuma günü Netflix kütüphanesindeki yerini alacak.

I’m Thinking of Ending Things

4 Eylül

Ian Reid’in 2016 yılında yayımlanan aynı isimli romanından beyazperdeye uyarlanan “I’m Thinking of Ending Things” birlikte uzun bir yola çıkan Jake ve kız arkadaşına odaklanıyor. Jake’in gözden ırak bir çiftlikte yaşayan ailesiyle tanışmaya hazırlanan kadın, bir yandan da ilişkilerini bitirmeyi düşünmektedir. Jake; beklenmedik bir şekilde farklı bir yola sapınca kız arkadaşı zor durumda kalır ve ikili arasında somut bir gerginlik, psikolojik bir kırılganlık ve saf bir korku hissi oluşur. Charlie Kaufman imzalı film, 4 Eylül’de izleyicileri ile buluşacak.

Atiye 2. sezon

10 Eylül

Atiye

Netflix’in 2. orijinal Türk yapımı dizisi Atiye‘nin 2. sezonunda tüm gerçekleriyle yüzleşip, kendini kabul etmeyi öğrenen Atiye; istediği her şeyin mümkün olabileceğini ve insanın gücünün sınırsızlığını gördükten sonra, ölen kardeşi Cansu’yu geri istemiştir. Göbeklitepe’deki boyut kapısından geçerek, kardeşinin hayatta olduğu bir olasılığa gider. Ancak bu olasılıkta hiçbir şey, alıştığı ve bildiği gibi değildir. Tanıdığı kimse Atiye’yi tanımamaktadır. Çünkü kardeşinin hala sağ olduğu bu yerde, Atiye ve hatta geldiği kapı olan Göbeklitepe bile hiç var olmamıştır. Dizi 2. sezonuyla 10 Eylül’de yayımlanacak.

Baby final sezonu

16 Eylül

Netflix İtalya yapımı dizi, Romalı gençlerin gizli yaşamlarını konu alan bir yetişkinliğe geçiş öyküsü. Roma’da gençlerin dâhil olduğu bir fuhuş skandalından esinlenen Baby dizisi, kimlik ve bağımsızlık arayışlarıyla topluma karşı koyan bir grup gencin yasak aşk, aile baskısı ve ortak sırlarla dolu hayatlarını anlatıyor. Dizinin final sezonu 16 Eylül’de yayımlanacak.

The Devil All The Time

16 Eylül

Oyuncu kadrosu ile dikkat çeken film The Devil All The Time, Amerikan taşrasında geçen bir umut, şiddet ve kefaret öyküsünü anlatıyor. Karakterlerini 2. Dünya Savaşı’nın sonundan 1960’lara kadar takip eden hikayede, savaş gazisi Williard Russell, kanserden ölmek üzere olan eşini kurtaramıyor. Bunun ardından oğulları Arvin korkak bir çocuktan, ne zaman harekete geçmesi gerektiğini bilen, şiddete meyilli bir adama dönüşüyor. Öte yandan seri katil, yeni kurbanlarını arıyor ve inancına sadık kalmakta zorlanan bir din adamı ile fiziksel engelli yardımcısı kanundan kaçmaya çalışıyor. Film, 16 Eylül’de Netflix kütüphanesindeki yerini alacak.

Ratched 1. sezon

18 Eylül

Ratched, akıl hastanesinde hemşirelik yapan genç bir kadının hikayesini konu ediyor. İş arayışında olan Mildred, bunun için bir psikiyatri hastanesine başvurur. Hastanede, insan zihni ile ilgili rahatsız edici deneyler yapılmaktadır. Kendisini mükemmel bir şekilde gösteren Mildred, bir hemşirede aranması gereken tüm özelliklere sahip olduğunu belirtir. İşe kabul edilmesinin ardından Mildred, zamanla zihinsel sağlık sistemine ve içindeki kişilere sızmaya başlar. Çok geçmeden Mildred’ın güzel görünüşünün ardında yatan korkunç gerçekler ortaya çıkar. Konusu ve kadrosu ile oldukça merak verici olan dizi, 18 Eylül’de yayımlanacak.

Enola Holmes

23 Eylül

Netflix

Stranger Things dizisiyle tanınan Millie Bobby Brown‘ın başrolünde olduğu film, Nancy Springer’ın Enola Holmes Mysteries adlı roman serisinden uyarlanıyor. 16. yaş gününde annesinin kaybolduğunu öğrenen Enola’nın hikayesi anlatılıyor. Enola, annesinin kaybolduğunu öğrenir ve sonrasında kardeşlerinden yardım ister. Fakat kardeşlerinden beklediği yardımı alamaz ve annesini tek başına bulmak için Londra’ya gider. Bu sırada Enola, siyasi tarihin gidişatını değiştirebilecek bir komplonun ortasında kalmasıyla gizemli olayların içerisine sürüklenir. Merakla beklenen film, 23 Eylül’de yayımlanacak.

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.