the batman

The Batman filminin ara verilen çekimleri önümüzdeki ay başlayacak

The Batman filminin Koronavirüs pandemisi yüzünden ertelenen çekimleri önümüzdeki ay yeniden başlayacak

Tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs salgını nedeniyle dünyanın dört bir yanında pek çok film ve dizinin prodüksiyonu durdurulmak zorunda kalırken haliyle sinema salonları da kapatıldı. Pandemi nedeniyle prodüksiyonuna ara verilen filmlerden biri de heyecanla beklenen The Batman oldu.

Cloverfield, Let Me In, War for the Planet of the Apes gibi izleyicinin beğenisini kazanmış filmlerden tanıdığımız Matt Reeves‘in yönettiği, Alacakaralık serisi, Harry Potter ve Ateş Kadehi’nde boy göstermiş Robert Pattinson‘ın başrolünü üstlendiği yeni Batman filminin İngiltere’de devam eden çekimlerine, mart ayında süresiz bir şekilde ara verilmişti. Artık normalleşme sürecine girdiğimiz bu zamanlarda birçok yapımın setlerine geri dönülmesiyle birlikte The Batman‘in prodüksiyonuna devam etmek için hazırlıklara başlandı. Filmin mart ayında durdurulan çekimleri önümüzdeki ay devam edecek.

Ancak yeni Batman filminin çekimlerine her ne kadar kaldığı yerden devam edilecek de olsa, altı aylık verilen ara, filmin vizyon tarihinin ertelenmesine neden oldu. Pandemi öncesi ABD’de 25 Haziran 2021’de vizyona girmesi beklenen film, çekimlerinin durdurulmasından sonra 1 Ekim 2021’e ertelendi.

The Batman

Robert Pattinson‘ın başrolünü üstlendiği The Batman, dikkat çekici bir oyuncu kadrosunu bir araya getiriyor. Filmde Catwoman’ı Zoë Kravitz, Batman çizgi romanlarında en önemli kötü karakterler arasında yer alan The Riddler’ı Paul Dano, bir diğer kötü karakter olan Penguin’i Colin Farrell, Komiser Gordon’ı Jeffrey Wright, Alfred’i Andy Serkis ve Carmine Falcone’u ise John Turturro canlandırıyor. Ayrıca Peter Sarsgaard ve Jayme Lawson‘ın da çizgi romanlarda yer almayan yeni karakterlere hayat vereceği açıklandı.

Matt Reeves’in ifadesiyle “noir bir Batman hikâyesi anlatacak” ve filmde The Riddler, Penguin, Catwoman gibi Batman çizgi romanlarında oldukça önemli bir yere sahip olacak birçok karakter yer alacak. The Batman ile yeni bir üçleme başlatmak isteyen Matt Reeves’in, bu karakterler için önemli oyuncularla anlaşması devam filmleri için temelleri attırdığını düşündürüyor.

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.