supernatural dizi
Supernatural

Supernatural’ın son 7 bölümü 2020 sonbaharında yayımlanacak!

CW kanalının 15 sezonluk efsaneleşmiş dizisi Supernatural, final sezonunda koronavirüs salgını nedeniyle süresiz bir araya girmişti. Dizi hakkında yapılan yeni açıklamaya göre, Supernatural’ın kalan 7 bölümü 2020 yılının sonbahar aylarında gelecek.

Başrollerinde Jensen Ackles ve Jared Padalecki bulunduğu ABD tarihinin en uzun dizisi olma unvanına sahip Supernatural, geçen on beş sezonun ardından bu sene ekranlara veda etmeye hazırlanıyordu ki koronavirüs pandemisi birçok yapımda olduğu gibi Supernatural’ın da önüne bir engel olarak çıktı.

supernatural

İlk olarak 2005 yılında yayımlanmaya başlanan ve o zamandan itibaren büyük bir ilgiyle izlenen dizi, kayıp babalarının izinden giden Dean ve Sam Winchester‘ın maceralarını konu alıyor. Başlangıçta beş sezon olarak planlanan dizi, izleyicilerden büyük ilgi görmesi sonucu yoluna devam etmişti. Böylece sarı gözlü iblis Azazel‘den intikam almak için yollara düşen iki kardeş meleklerle şeytanlar arasındaki bir savaşa karışmış, ölüp ölüp dirilmiş ve daha çok belaya bulaşmıştı. Biz de bu sayede Castiel, Bobby ve Crowley gibi pek çok ilginç karakter ile tanışmış olduk.

15 sezon olmasına rağmen konu yelpazesinin genişliği sayesinde seyircilerini sıkmadan serüvenine devam eden dizi 10 Ekim 2019′ da final sezonu ile ekranlara gelmeye başlamıştı. Ancak 23 Mart’ta koronavirüs pandemisi süreci kapsamında yayımlanmasına süresiz olarak ara verildiği resmi olarak açıklanmıştı.

Yeni bölümlerin tam olarak hangi tarihte başlayacağını henüz açıklamayan CW, bunun yerine attığı bir tweet ile final sezonunda olan ve geriye sadece 7 bölümü kalan dizinin son bölümlerinin 2020 yılının sonbahar aylarında yayımlanmaya başlayacağını söyledi. Aynı zamanda kanalın, yakın bir zamanda Supernatural hakkında net bir tarih vermesi de bekleniyor.

Supernatural hakkında açıklama yapan CW Başkanı Mark Pedowitz, “Supernatural için hazır olan 5 bölümümüz zaten var. Jared ve Jensen, son iki bölümü bitirir bitirmez diğer projelere odaklanacaklar ve Walker üzerinde çalışmaya başlayacağız” şeklinde açıklama yaptı.

23 Mart’ta dizinin yapımcısı Andrew Dabb, dizinin gidişatı hakkında konuştu. Dizinin 18 bölümünün çekimlerinin tamamlandığını söyleyen Dabb, bu bölümlerin yine de tamamlanmadığını ses ve görsel efektlerinin hazırlanma aşamasında olduğunu belirtmişti. Salgın nedeniyle görsel efekt ve ses departmanının da kapandığını duyuran yapımcı, bu sayede dizi hakkındaki merak edilen soruları yanıtladı.

supernatural

Supernatural’ın hala çekilmeyen 2 bölümü var

Yani bu süreçte dizinin çekilmesi gereken 2 bölümü daha bulunuyor. Bu bölümlerin çekimi ise mümkün olan en kısa sürede yapılacak. Serinin sevilen karakteri Sam Winchester’a hayat veren Jared Padelecki’nin Walker projesi üzerinde de çalışacak olması nedeniyle dizinin kalan bölümlerini hızlıca aradan çıkarmak isteyen ekip, bu sayede 15 sezonluk diziyi noktalamak istiyor.

En nihayetinde bütün fantastik yanlarına rağmen, serinin ana gücü Sam ve Dean arasındaki duygusal etkileşimden geliyordu. Dizinin hayranları, son sezonda Tanrı ile olan mücadelelerinde iki kardeşin hikayesinin tatmin edici bir sona bağlanmasını bekliyor.

Dizi ile ilgili gelişmeleri sitemizden takip edebilirsiniz.

Dizinin 15. yani final sezonunun fragmanına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.