the last of us

Chernobyl’in yönetmeni The Last of Us dizisinin pilot bölümü yönetecek

The Last of Us dizisi için pilot bölüm yönetmeni belli oldu.

HBO tarafından hazırlanan Chernobyl mini dizisinin yönetmeni Johan Rench, oyun uyarlamasının da ilk bölümünü çekecek.

Dikkat çeken yapımlar çıkarmaya devam eden HBO, Mart ayında PlayStation’ın en sevilen oyunlarından bir tanesi olan The Last of Us’ın diziye uyarlanması için hazırlıkların başladığını açıklamıştı. Geçtiğimiz sene yayımlanan Chernobyl mini dizisinin yönetmeni Johan Renck ve dizinin yaratıcısı Craig Mazin, HBO’da yayımlanacak olan The Last of Us uyarlamasının pilot bölümünde yeniden bir araya gelecek.

Dizinin uzun soluklu bir iş olacağını söyleyen Renck, Chernobyl gibi bir mini dizi olmayacağını da belirtti. Bu yüzden Chernobyl’de olduğu gibi tüm bölümleri yönetemeyeceğini, ancak ilk bölümü yöneteceğini söyledi. Ayrıca dizide yürütücü yapımcı olarak da yer alacağını açıkladı.

Başarılı yönetmen aynı zamanda Breaking Bad, Vikings ve The Walking Dead gibi büyük bütçeli dizilerin kadrosunda bulunmuştu. Diğer yandan da Craig Mazin Chernobyl’in yanı sıra Felekten Bir Gece ve Korkunç Bir Film gibi komedi filmlerinin de yaratıcısı olarak kabul ediliyor. Bu iki yönetmenin ortak çalışmalarıyla The Last of Us için de güzel bir iş çıkarmaları bekleniyor.

the last of us

Yapımcılığını Naughty Dog firmasının üstlendiği ve PlayStation için özel olarak geliştirilmiş bir video oyunu olan The Last of Us, yapımın grafiklerinden, hikâyesine ve oynanışına kadar pek çok kısmının hem diğer yapımcı firmalar hem de oyuncular tarafından oyun tarihinin en büyük başarılarından bir tanesi olarak gösteriliyor.

Yıllardır popülerliğini koruyan oyunun başarılı hikayesini gözüne kestiren yapımcılar, oyunu önce bir film olarak sinemaya getirmek istediler. Ancak Naughty Dog patronlarından Neill Druckmann oyunun hikâyesinin iki saatlik bir filme sığdırılmasını istemediğini belirtince oyunun dizi olarak uyarlanmasına karar verildi.

The Last of Us dizisini Craig Mazin ve Neil Druckmann hazırlıyor

the last of us

The Last of Us, oyuncularını ortaya çıkan bir salgın hastalık sonrası insanların mutasyon geçirerek canavarlara dönüştüğü distopik bir evrene götürüyor. Oyun, Ellie adında genç bir kızı hem insanlardan hem de bu canavarlardan koruyarak milislerin karargahına götürülmesi istenen Joel’a odaklanıyor. Daha önceden ısırılmış olmasına rağmen dönüşüm geçirmemesiyle insanlık için umut olan Ellie ve Joel’un yolculukları beklenenden çok daha uzun sürerken ikilinin arasındaki baba-kız ilişkisini yavaştan görmeye başlıyoruz.

İkilinin Chernobyl’de oldukça başarılı bir iş çıkardıklarını göz önünde bulundurduğumuzda The Last of Us dizisinde nasıl bir iş ortaya koyacaklarını bekleyip göreceğiz. Dizi, 2021 yılında seyircileriyle buluşacak.

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.