Yüzüklerin Efendisi dizisinde Sauron, Galadriel ve Elrond olacak

mm
Yüzüklerin Efendisi

Amazon’un çekimleri devam eden Yüzüklerin Efendisi dizisinde ana film serisinden üç klasik karakter yer alacak.

J.R.R. Tolkien’in Orta Dünya adlı kurmaca evreninde geçecek olan bu yeni uyarlama, ana seriden yüzlerce yıl öncesini konu alacak. Bu nedenle filmlerden ya da Tolkien’in Lord of the Rings kitaplarından alışık olduğumuz karakterleri, uyarlamada görmemiz düşük bir olasılık gibi görünüyordu. Ancak bu hafta ortaya çıkan bir bilgiye göre, daha önce filmlerde görmüş olduğumuz Sauron, Galadriel ve Elrond yeni dizide karşımıza çıkacak tanıdık karakterler olacaklar.

Yüzüklerin Efendisi

Sauron ve Elrond’u ise Amazon dizisinde kimlerin imzası ile göreceğimiz henüz belli değil ancak filmlerde Cate Blanchett tarafından canlandırılan Galadriel, dizide Moryfydd Clark ile karşımıza çıkacak.

Sauron, filmlerde Sala Baker tarafından canlandırılmıştı. Ünlü kötüyü Alan Howard seslendirmişti. Hobbit üçlemesinde ise bir Necromancer olarak gizlenen Sauron’u Benedict Cumberbatch canlandırmıştı. Bu da akla ünlü oyuncunun dizide de karşımıza çıkabileceği sorularını getiriyor.

Yüzüklerin Efendisi

Ayrıca geçtiğimiz haftalarda Yüzüklerin Efendisi serisinin başrolü Elijah Wood da “Eğer işin içinde Yeni Zelanda’ya gitmek ve Yüzüklerin Efendisi’ni yeniden yaşamak varsa ben de kesin varım.” demişti ve Amazon’a, karakterini canlandırabilmek için bir rolle ilgilendiğine dair yeşil ışık yakmıştı. 

Lord of the Rings ne zaman yayımlanacak?

Lord of the Rings dizisinin çekimlerine, Yeni Zelanda’da başlanmıştı ancak Koronavirüs salgını nedeniyle dizinin prodüksiyonuna ara vermişti. Geçen haftalarda, normalleşme süreci ile birlikte yapımlar da kaldığı yerden işlemeye devam etti.

Şimdiden 2. sezon onayını alan dizinin 2021 yılının ilk çeyreğinde Amazon Prime Video ekranlarında yayımlanması bekleniyor. Tabii ki pandemi süreci, olası yayın tarihine değişkenlik kazandırabilir.

Dizi ile ilgili yeni gelişmeleri sitemizden takip edebilirsiniz.

Total
0
Shares
Önceki
Splinter Cell
mm

John Wick’in yazarından Splinter Cell adlı Netflix animesi

Sonraki
Menajerimi Ara
mm

Menajerimi Ara 1. bölüm fragmanı yayımlandı!