John Wick’in yazarından Splinter Cell adlı Netflix animesi

mm
Splinter Cell

John Wick serisinin yaratıcısı Derek Kolstad, Netflix ve Ubisoft ortaklığında olan bir anime projesinin başına geçti. Derek Kolstad, Netflix için bir Splinter Cell animesi yapacak.

İlk oyunu ise 2002 yılında yayımlanan ve Ubisoft’un en başarılı oyunlarından biri olarak kabul edilen Splinter Cell, anime oluyor. Şimdiye kadar firmadan çıkan 7 oyuna ek olarak, yayımlanmış dört Splinter Cell romanı bulunuyor. Şimdi ise bu eserlere bir de anime serisi ekleniyor.

Netflix için özel olarak hazırlanacak olan animenin yazarlığını, John Wick serisinin altında da imzası bulunan Derek Kolstad gerçekleştirecek. Kolstad, aynı zamanda serinin uygulayıcı yapımcılığını da üstlenecek.

Tom Clancy's Splinter Cell Blacklist - Steam Satın Al - %10 ...

Söylentilere göre ilk aşamada dizinin ilk iki sezonu için onay verilmiş durumda. Bu da toplamda 16 bölümün kesin olacağı anlamına geliyor. Böylece markanın yeniden popülerleşmesi de bekleniyor. Her ne kadar bu strateji yeni olmasa da en azından seride biraz hareket göreceğimize işaret ediliyor.

Serinin ilk oyunu ise 2002 yılında yayımlanmıştı. ABD Deniz Kuvvetleri’nde özel kuvvetlerde görevli olan Sam Fisher, gizemli Third Echelon adlı birliğe kabul edildikten sonra oyuncuların karşısına çok sayıda farklı düşman ve çok fazla teori ortaya çıkmıştı. 2012 yılından bu yana bir Splinter Cell yapımı yapılması zaten planlanıyordu. Hatta Tom Hardy’nin de o yapımda Sam Fisher rolünü canlandırması bekleniyordu.

Yeni bir Splinter Cell oyunu gelecek mi?

Geçmişte Splinter Cell markası ile ilgili pek çok farklı söylenti ortaya çıkmıştı. Markanın büyük bir geri dönüş yapmasını istediğini açıkça ifade eden Ubisoft, geçtiğimiz yıl yapılan açıklamalarda, buna rağmen yeni bir Splinter Cell oyunu geliştirmediğini söylemişti.

Yapımla ilgili yeni gelişmeler için sitemizi takip edebilirsiniz.

Total
0
Shares
Önceki
Breaking Bad
mm

Breaking Bad 21. yüzyılın en iyi dizisi seçildi

Sonraki
Yüzüklerin Efendisi
mm

Yüzüklerin Efendisi dizisinde Sauron, Galadriel ve Elrond olacak