Yemek yerken izlenecek diziler #1

Yemek yerken izlenecek diziler

İzledikleriniz bitti ve yemek yerken izleyebileceğiniz diziler mi arıyorsunuz? Merak etmeyin, çeşitli kategorilerde ve oldukça ilgi çekici konulara sahip, ayrıca yemek yerken izlenecek dizileri sizler için derledik.

History 101 (6.8)

Yemek yerken izlenecek diziler

Yemek yerken izlenecek diziler listemizin ilk sırasında History 101 yer alıyor. Her bölümde farklı olaylar hakkında bilgiler edinebileceğiniz dizinin Netflix açıklaması ise şu şekilde: “İnografik arşiv görüntüleri; toplumsal hareketler, bilimsel gelişmeler ve dünyayı sarsan keşifler hakkında kısa bir tarih dersi niteliğinde.” Bu açıklamadan yola çıkıldığında kulağa sıkıcı tarih videoları gelse de aslında durum böyle değil. Dizi, görselliğiyle sizi keyifli bir bilgi yolculuğuna çıkarıyor ve yapılan karşılaştırmalarda kullanılan yöntem ise büyüklük kavramını zihninizde canlandırıyor.

Kullanılan arşiv görüntüleri, o dönemdeki olaylara ve insanların ne düşündüklerine dair fikir edinme sürecini hızlandırıyor. Halihazırda 1. sezonu tamamlanmış olan dizi toplamda 8 bölüme sahip. Ayrıca, seslendirme olarak Türkçe ve İngilizce seçenekleri mevcut.

Dizinin Netflix sayfasına bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Soyut Düşünce: Tasarım Sanatı (8.4)

Abstract The Art Of Design

Yemek yerken izlenecek dizilerden ikincisi Soyut Düşünce: Tasarım Sanatı. Dizinin her bölümü farklı bir ismin hikayesini konu ediniyor. Özellikle kendini yaratıcılık alanında geliştirmek isteyenler için harika bir yapım diyebiliriz.

İllüstrasyon, mimari, tasarım ve fotoğrafçılığı konu alan farklı bölümlere sahip dizi, her bir bölümünden sonra etrafınıza olan bakış açınızın genişlemesini sağlıyor. Şu anda halihazırda iki sezondan oluşan dizinin seslendirme seçeneklerinde İngilizce ve Türkçe dilleri mevcut.

Dizinin Netflix sayfasına bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Teen Titans Go (5.3)

Teen Titans Go

Yemek yerken izlenecek dizilerden üçüncüsü Teen Titans Go, DC dünyasından aşina olduğumuz Robin, Starfire, Raven, Beast Boy ve Cyborg karakterlerinin başrolünde olduğu ve kahramanlıktan çok kahramanlarımızın günlük hayatlarını konu alan bir çizgi dizi. Kötülerle olan savaşların da olduğu, fakat yine de eğlence unsurlarının ön planda tutulduğu bölümleri de bulunmaktadır. Marvel’a olan göndermeleriyle yüzleri gülümsetmesi ve bölümlerinin sadece 10 dakika olması ise yemek yerken izlenecek dizilerden olmasını sağlıyor.

Dizinin Netflix sayfasına bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Young Justice (8.6)

Young Justice

Cartoon Network için Greg Weisman ile Brandon Vietti tarafından oluşturulan Young Justice, ABD yapımı ve DC Universe’den uyarlama bir çizgi dizidir. Young Justice’de, DC dünyasından alışık olduğumuz isimlerin oluşturduğu bir takımın kahramanlık hikayelerini izliyoruz. Olay örgüsü, genellikle bölümleri birbirine bağlıyor. Dizide bulunan kahraman kadrosu; Aqualad, Nightwing, Kid Flash, Superboy, Miss Martian, Artemis, Red Arrow, Zatana, Speedy ve Rocket gibi isimlerden oluşuyor.

Kötülerle olan savaşlarını izlediğimiz ekibin, aynı zamanda kendi içlerindeki arkadaşlık, aşk ve başarı gibi hikayelerine de sık sık rastlıyoruz. Bölümlerin genelde 22 dakika olması ise yemek yerken izlenecek diziler listesine girmesinin sebeplerinden. Dizinin 2019 yılında yayımlanan üçüncü sezonuna ulaşabileceğiniz resmi bir site bulunmamakla beraber, dördüncü sezonuyla beraber geri döneceği de söylentiler arasında.

Dizinin Netflix sayfasına bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

The Legend Of Korra (8.4)

The Legend Of Korra

Avatar: The Last Airbender‘ın devamı niteliğinde olan The Legend Of Korra çizgi dizisi, hem ATLA ile aynı evrende geçiyor hem de hakim olduğumuz ATLA karakterlerini içeriyor. Katara, Zuko ve Toph karakterlerini sıkça gördüğümüz hikayede Aang ve Suko hayatını kaybetmiştir. Aang’in ölümünden sonra ise yeni avatar Korra olmuştur. Korra’nın, kapalı ve sıkı eğitiminin ardından kendi başına gizlice Republic City’ye yolculuk yapmasıyla dizi başlar.

Dizinin Netflix sayfasına bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Ayrıca, bir Emma Stone hayranıysanız ve oynadığı filmleri merak ediyorsanız En iyi 6 Emma Stone filmi içeriğimize de göz atabilirsiniz.

Total
0
Shares
Önceki
Çıplak

Çıplak: Ölenle Ölünmez 2. sezon ne zaman?

Sonraki
Görevimiz Tehlike

Görevimiz Tehlike izleme sırası