En iyi 6 Emma Stone filmi

emma stone

Emma Stone, 20 yıla yakın kariyeri boyunca birçok filmde yer aldı ve birçok başarı elde etti. Oyunculuk yeteneği ona Altın Küre ve Oscar Ödülü gibi başarılar kazandırdı. Bugünki bu yazımızda IMDb sıralamasına göre en iyi 6 Emma Stone filmine göz atacağız.

İster “Superbad” gibi çeşitli mükemmel komedilerdeki komik ve sevimli rolleri, isterse “The Favourite” gibi çok daha duygusal olarak yankılanan ciddi girişimleri olsun Emma Stone’un şimdiye kadar bir parçası olduğu en iyi 6 filmi sıralamak için IMDb’yi kullandık. İşte IMDb’ye göre en iyi 6 Emma Stone filmi

6. Zombieland (7.6)

zombieland

Zombieland, sadece çok sürükleyici bir film olmakla kalmıyor ve her açıdan inanılmaz komik bir film olarak da öne çıkıyor.

Tallahassee (Woody Harrelson), Columbus (Jesse Eisenberg), Wichita’dan oluşan “Little Rock” grubu zombiler tarafından ele geçirilmiş olan dünyada hayatta kalmaya çalışır. Bu grubun heyacan verici, komik, ilgi çekici ve biraz da gerilim içeren maceralarını izliyoruz.

5. The Favourite (7.6)

the favourite

Emma Stone, bu filminde Kraliçe Anne’in (Olivia Colman) hizmetçilerinden biri olan Abigail Masham’ı canlandırıyor. Abigail, Kraliçe’nin güvenini kazanmış bir hizmetçidir. Lady Sarah ise Kraliçe’nin Abigail gelmeden önceki sağ koludur. Film ikisi arasındaki macerayı anlatıyor.

“The Favourite” filmi, hem Altın Küre’de hem Oscar’da hem de BAFTA’da birçok ödüle sahip.

4. Superbad (7.6)

superbad emma stone

Her ne kadar Stone bu filmde diğer oyuncular arasında çok da öne çıkmamış olsa da filme çok fazla desteğinin olduğu bir gerçek. Rolü geniş çapta övüldü ve kısa süre sonra bir dizi etkileyici komedi rolünü almasına sebep oldu.

Filmde Emma’yı, bir partiye ev sahipliği yapan Jules rolünde görüyoruz. Bir lise komedisi olan filmde, iki liseli genç Evan (Michael Cera) ve Seth (Jonah Hill) partinin davetlilerinden. Bu iki gencin maceralarını izliyoruz.

3. Birdman (7.7)

thumb 1920 566009

İzleyicilerden aşırı bir sevgi görmemesine rağmen bir süper kahraman hakkındaki kara komedi için inanılmaz derecede etkileyici başarıya sahip olan Birdman, “En İyi Film” ve “En İyi Yönetmen Oscar” kategorilerinde Oscar ödülüne sahip.

Stone, filmde babasının asistanı olarak çalışan onunla yeniden bağ kurmayı deneyen ve iyileşmekte olan bir uyuşturucu bağımlısı olan “Sam” rolünde karşımıza çıkıyor.

2. La La Land (8.0)

la la land

Stone’un en başarılı olduğu filmlerden biri daha IMDb sıralamasında ikinci olarak bizi karşılıyor. Film, “En İyi Yönetmen Oscar Ödülü”ne layık görüldü. Ayrıca Emma Stone’a En İyi Kadın Oyuncu Oscar’ını kazandırarak bir başka başarı daha kazandırdı.

Emma Stone’a Mia rolünde eşlik eden aktör olarak Sebastian rolündeki Ryan Gosling’i görüyoruz. Görsel olarak çarpıcı, duygusal ve müzikal açıdan çok yetenekli olan film, iki başarılı aktör sayesinde daha kaliteli bir hale geliyor. Sebastian ve Mia trafiğin sıkışık olduğu bir günde tanışıyorlar. Olaylar buradan başlayarak seyirciyi büyülü bir dünyaya götürüyor.

1. The Help (8.1)

the help

Stone’un bugüne kadarki en ciddi rolü, 2011 yılındaki “The Help” filminden geliyor. IMDb puanı 8.1 olan film, Oscar Ödülleri’nde dört adaylığa sahip olması ile bu puanın hakkını veriyor.

Stone, filmde Eugenia Phelan rolünde bir gazeteci olarak oynuyor. Filmde, iki siyahi hizmetçinin bakış açısından onların deneyimlerini yansıtan bir kitap yazma yolundaki Eugenia tarafından atılan adımları izliyoruz. Arkadaşlarının, ailesinin ve çevresindekilerin siyahi hizmetçilerine iyi davranmadığını fark eden Eugenia, bir şeyler yapmaya karar verir. Film, ırkçılığa karşı güçlü bir karşıt duruşu simgeliyor.

Yeni gelişmeler ve çok daha fazlası için takipte kalın.

Total
0
Shares
Önceki
son yaz

Son Yaz 21. bölüm fragmanı yayımlandı

Sonraki
atiye

Atiye 3. sezon fragmanı yayımlandı