Görevimiz Tehlike izleme sırası

Görevimiz Tehlike

Başrolünde Tom Cruise olan ve altı film boyunca devam eden Görevimiz Tehlike izleme sırası nasıl olmalı? Görevimiz Tehlike izleme sırasını ve gelecek filmler hakkında bazı bilgileri sizler için derledik.

Görevimiz Tehlike

Görevimiz Tehlike izleme sırası nasıl olmalı?

  • Görevimiz Tehlike (1996)
  • Görevimiz Tehlike 2 (2000)
  • Görevimiz Tehlike 3 ( 2006)
  • Görevimiz Tehlike – Hayalet Protokol (2011)
  • Görevimiz Tehlike – Haydut Millet (2015)
  • Görevimiz Tehlike – Yansımalar (2018)

Görevimiz Tehlike (1996)

Gorevimiz Tehlike 1996

Orijinal hikayeden uyarlanan ilk filmde, IMF ajanlarından oluşan bir ekibin öldürülmesinin ardından tek kurtulan Hunt olur. IMF organizasyonunda bir köstebek olduğundan ve cinayetlerden bu köstebeğin sorumlu olduğundan şüphe edilir. Hunt da hedef olarak gösterilir. Hunt ise bu duruma karşı masumiyetini kanıtlamak için gerçek köstebeği aramaya karar verir.

Görevimiz Tehlike 2 (2000)

Gorevimiz Tehlike 2

İlk filmden dört yıl sonra vizyona giren film, Hunt’ın Chimera adlı biyokimyasal bir silahı bulmak ve elden çıkarmakla görevlendirilmesini ve IMF’nin dönüşümünü konu ediniyor. Bu görevin kötü adamı eski bir IMF ajanı olan Sean Ambrose’dir. Ayrıca, Hunt’ın görevini yerine getirmesine yardımcı olan eski kız arkadaşı Nyah Nordoff-Hall da hikayeye dahil olur. Chimera silahını ve panzehirini elinde tutan Biocyte şirketinin amacı, bir pandemi yaratıp panzehir üzerinden para kazanmaktır. Hunt ve Nyah ise çok geç olmadan bu virüsü güvence altına almaya çalışır.

Görevimiz Tehlike 3 (2006)

Gorevimiz Tehlike 3

2006 yılında vizyona giren ve J. J. Abrams’ın yönetmenliğini üstlendiği filmde hikayeye yeni isimler ekleniyor. Hunt, IMF’den ayrılmış ve kendisinin geçmişini bilmeyen nişanlısı Julia Meade ile yeni bir hayata başlamıştır, fakat görevleri onu bırakmayacaktır. Hunt’ın görevi, kaçırılan bir ajanı kurtarmak ve Owen Davian adlı bir silah tüccarını durdurmaktır. Aynı zamanda bu görevlerin yanında, nişanlısını da tehlikeden uzak tutmaya çalışır.

Görevimiz Tehlike – Hayalet Protokol (2011)

Gorevimiz Tehlike 4

Dördüncü filmde kadro giderek genişliyor. Cruise, Rhames, Pegg, Monaghan, Jeremy Renner, Paula Patton, Micheal Nyqvist ve Lea Seydoux isimlerini görüyoruz. Hunt’ın bu filmdeki görevi ise nükleer bir savaşı önlemeye çalışması. Hunt, bir yandan işini yaparken bir yandan da bazı duygusal zorlukların da üstesinden gelmek zorundadır. Ayrıca çoğumuzun bildiği Burj Khalifa sahnesi de bu filmde yer alıyor.

Görevimiz Tehlike – Haydut Millet (2015)

Gorevimiz Tehlike 5

Beşinci filmde, Isla Faust’u ilk defa görüyoruz. Hikayedeki en karmaşık karaktere sahip olan Faust, Sendika tarafından yakalanan Hunt’a, kaçması için yardım eder. Sendika’nın amacı ise terör saldırıları yoluyla yeni dünya düzenini inşa etmektir. Bu suçlardan Hunt sorumlu tutulur. Hunt ise karıştığı bu komplodan kurtulmaya çalışır.

Görevimiz Tehlike – Yansımalar (2018)

Gorevimiz Tehlike 6

Serinin altıncı filmi olan Yansımalar’da, Sendika geriye kalanları durdurmaya çalışırken Faust ile Hunt’ın ekibi geri toplamasını ve çalınan plütonyum çekirdeklerini koruma görevlerini izliyoruz. Ama bu görevde işler pek yolunda gitmiyor. Son iki filmin konusu birbirleriyle bağlantılı ve ikisinin de yönetmen koltuğunda Cristopher McQuarrie yer alıyor.

Görevimiz Tehlike 7 ve 8 ne zaman çıkacak?

Bir sonraki filmleri için beklentiyi bir hayli yükselten Mission Impossible serisinin yedinci filminin 27 Mayıs 2022’de, sekizinci filminin ise 7 Temmuz 2023’te vizyona girmesi planlanıyor. Kadroya katılacak isimler arasında Haylay Atwell, Pom Klementieff, Shea Whigham ve Esai Morales gibi isimler yer alıyor.

Ayrıca, serinin 7. filminden yayımlanan ilk görsele de Mission Impossible 7’dan ilk görsel yayımlandı içeriğimizden göz atabilirsiniz.

Total
0
Shares
Önceki
Yemek yerken izlenecek diziler

Yemek yerken izlenecek diziler #1

Sonraki
Loki

Loki neden Thor: Love and Thunder’da yok? Tom Hiddleston açıkladı