warrior nun
WARRIOR NUN (L to R) KRISTINA TONTERI-YOUNG as SISTER BEATRICE, TRISTÁN ULLOA as FATHER VINCENT, ALBA BAPTISTA as AVA, TOYA TURNER as SHOTGUN MARY, OLIVIA DELCÁN as SISTER CAMILA in EPISODE 9 of WARRIOR NUN. Cr. Courtesy of Netflix/NETFLIX © 2020

Warrior Nun oyuncu kadrosu

Warrior Nun nedir?

Bir haftayı aşkın süredir Netflix kütüphanesinde bulunan Warrior Nun adlı dizi, yayımlandığı günden itibaren Top 10 listesinden düşmedi.

Dizinin merkezinde iyi ve kötü arasındaki bir savaşın ortasında kalan 19 yaşındaki Ava adlı bir genç kız bulunuyor. Ava gözlerini morgda açarken yaşaması için ikinci bir şansa sahip olduğunu fark eder, ancak işler bu kadar basit olmaz ünkü Ava’nın omuzlarında kutsal görev olan bir yük vardır.

Biz de sizin için dizinin oyuncularını derledik.

Warrior Nun oyuncu kadrosu

Alba Baptista // Ava

alba baptista warrior nun

Oyunculuk kariyerine 16 yaşında “Miami” adlı kısa film ile başlayan Alba Baptista‘nın canlandırdığı Ava karakteri, dizinin merkezinde bulunuyor. Daha önce Festival Ibérico de Ciné’de En İyi Kadın Oyuncu Ödülü’nü alan Alba’nın karakteri bir kilisede uyandıktan sonra çeşitli güçlere sahip oluyor ve Ava iyilik ile kötülük arasındaki savaşta önemli bir rol alıyor.

Emilio Sakraya // JC

emilio sakraya

Alman oyuncu Emilio Sakraya Warrior Nun dizisinde karşımıza JC karakteri ile çıkıyor. Daha önce 4 Blocks dizisinde gördüğümüz oyuncu bu yeni yapımında Ava karakteri ile romantik bir ilişki içerisinde bulunuyor.

Toya Turner // Mary

toya turner warrior nun

Daha önce Easy, The Mick gibi yapımlarda yer alan Toya Turner, Warrior Nun dizisinde Mary adlı bir karaktere can veriyor. Mary, dünyayı şeytanlardan koruyan kadim rahip ve rahibelerden biri olarak dizide bulunuyor.

Lorena Andrea // Lilith

lorena andrea

Daha önce Papillon filminde de yer alan Lorena Andrea’nın canlandırdığı Rahibe Lilith karakteri, Rahibe Mary gibi kendini dünyayı şeytanlardan korumaya adayan rahip ve rahibelerden bir diğeri. Rahibe Lilith de Rahibe Mary gibi Ava ile bu işin içinde.

Kristina Tanteri-Young // Beatrice

Kristina Tanteri-Young

Oyunculuk kariyerine bu dizi ile başlayan aktris de bir rahibeyi canlandırıyor. Rahibe Beatrice de kötülük ile savaşan Rahibe Mary ve Rahibe Lilith gibi Ava’nın da içinde bulunduğu toplulukta yer alıyor.

Dizide aynı zamanda Olivia Delcan, Thekla Reuten, Joaquim de Almeida, Peter de Jersey, Sylvia De Fanti, Charlotte Vega gibi isimler de bulunmakta.

Dizinin ilk sezon fragmanına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.