Batwoman

Yeni Batwoman belli oldu!

Yakın zamanda başrol oyuncusunu kaybeden CW yapımı süper kahraman dizisi Batwoman’ın yeni yıldızı belli oldu.

Warner Bros, kendisine ait olan markalardan DC’ye ait dizileri, yine kendisine ait bir televizyon kanalı olan CW dizilerinden oluşan bir evreni kullanarak seyircileri ile buluşturuyordu ve kanalının en yeni dizilerinden birisi de şüphesiz Batwoman’dı ancak geçtiğimiz haftalarda Batwoman rolünü oynayan Ruby Rose, şok edici bir şekilde karakteri ve diziyi bıraktığını açıklamıştı. Bir süre oyuncusuz kalan karakterin yeni sahibi belli oldu. CW, Rose’un yerini dolduracak ismi buldu.

Batwoman dizisinin yeni başrolü Warner Bros. Twitter hesabı tarafından “Yeni Batwomen’a merhaba deyin.” notu ile paylaşıldı.

Henüz yalnızca ilk sezonu yayımlanmış olan dizinin yeni başrolü Javicia Leslie oldu. Leslie böylece CW’nin Arrowverse adı verilen dizi evrenindeki ilk siyahi ve açık bir şekilde LGBTQ+ bireyi olan karakterini canlandıracak. Kendisinin de biseksüel olduğunu söyleyen oyuncu, Batwoman’ı canlandıracak ilk siyahi kadın olmaktan dolayı çok heyecanlı olduğunu ifade etti.

Yeni başrol hikayeye nasıl dahil olacak?

Gotham’ın yeni koruyucusu olacak ismin hikayeye nasıl dahil olacağı da açıklandı.

Leslie, doğrudan doğruya Ruby Rose’un bıraktığı yerden Kate Kane karakterini canlandırmayacak. Onun yerine yeni bir karakter olarak karşımıza çıkacak. Bu yeni karakterin çok daha farklı bir geçmişi bulunacak.

Batwoman

Kate Kane’in aksine, Ryan Wilder adlı yeni karakterimiz Gotham’ın kirli tarafını da görmüş, pis işlere de bulaşmış ancak kişiliğini oluşturan etik değerlere sadık kalmıştır. Zaman zaman polisle de ters düşen Wilder, bir noktada adaleti kendi sağlamaya karar verecektir.

Konuyla ilgili olarak yapılan bir açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

Ryan, bugün bir karavanda bitkileriyle yaşıyor. Sokak kedisi için süt çalabilecek ve sizi çıplak elleriyle öldürebilecek bir kız olarak. Ryan en tehlikeli savaşçı tipidir: Çok yetenekli ve vahşice disiplinsiz. Açık bir eşcinsel. Atletik. Saf. Tutkulu. Yanılabilir. Ve pek de her zamanki tam Amerikan kahraman stereotipi değil.”

Dizi ile ilgili yeni gelişmeleri sitemizden takip edebilirsiniz.

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.