the witcher

The Witcher 2. sezon çekimleri yeniden başlıyor

Netflix’in sevilen dizisi The Witcher’ın 2. sezon çekimlerinin ne zaman başlayacağı duyuruldu

Netflix’in merakla beklenen popüler dizisi The Witcher’ın 2. sezon çekimleri 17 Ağustos’ta yeniden başlıyor.

Koronavirüs salgını yüzünden çekimi ertelen diziler arasına isimini ekleyen Netflix dizisi The Witcher, yazın sonuna doğru prodüksiyona devam edecek. Geçen yılın sonlarına doğru yayımlanan ve akabinde yayıncının umduğu popülerliği yakaladığı The Witcher, hemen ardından 2. sezon onayını aldı.

the witcher

Başrolünde Superman olarak tanıdığımız Henry Cavill Rivyalı Geralt karaterini canlandırırken genç bir prenses olan Ciri’yi ise Freya Allan tarafından canlandırılıyor. Bu karakterlere ise Anya Chalotra, Joey Batey, Eoman Farren, MyAnna Buring, Mimi Ndiweni, Therica Wilson-Read ve Mahesh Jadu gibi isimler eşlik ettiği dizi, Andrzej Sapkowski’nin aynı isimli meşhur kitap serisine dayanıyor. Kitaptan oyuna, oyundan diziye uyarlanan The Witcher, Netflix orijinal yapımı olup Netflix’in de iyi fantastik içerikler yapabileceğini hepimize kanıtlamış bir yapım.

The Witcher’ın çekimleri aslında bu yıl Şubat ayında başlamıştı fakat çoğu büyük televizyon veya sinema yapımı gibi Koronavirüs salgını nedeniyle çekimlerine ara vermek durumunda kaldı. Hatta gelen ilk haberlere göre The Witcher’ın pandemiye rağmen 2. sezon çekimlerine devam ettiği yönündeydi fakat kısa süre sonra bu kararından dönmek zorunda kaldı çünkü 2. sezon kadrosuna katılan Kristofer Hivju’nun Koronavirüs testi pozitif çıkınca işler daha da karmaşıklaşmaya başlamıştı. Daha sonra Hivju, virüsü yendi ve eski sağlığına geri kavuştu ama çekimlerin devam edilmesiyle ilgili herhangi bir tarih verilmemişti.

Netflix, The Witcher’ın 2. sezon çekimlerine başlama tarihini şiirle duyurdu:

Yeni sezonu daha az kafa karıştırıcı olacağı söylenen The Witcher’ın 2. sezon çekimlerinin 17 Ağustos 2020’de başlayacağı duyuruldu. Peki 2. sezon ne zaman gelecek? Merak konusu olan bu soruya 2021 içerisinde geleceği öngörülüyor diyebiliriz ancak 2. sezon çekimlerinin uzun süredir yapılmaması nedeniyle yayım tarihinin 2022 ertelenmesi ihtimallerini düşündürüyor.

Dizi ile ilgili yeni gelişmeler için sitemizi takipte kalın.

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.