Tuhaflık dolu bir anime: Angels of Death

aa3

Orijinal ismi Satsuriku No Tenshi olan anime bir video oyununa dayanıyor. Uzun zaman önce ilk izlediğim animeydi ve iki günde bitirecek kadar -daha hızlı bitirebilirdim- sarmıştı.

Konusuna gelecek olursak, Rachel uyandığında kendini gizemli bir binada bulur. Ne kendisi hakkında ne de buraya nasıl geldiği hakkında hiçbir haberi yoktur ve oradan çıkmak ister. Kameralarla dolu olan binada ilerledikçe karşısına animenin diğer başrolü olan Jack çıkar. Geçmişleri kötü anılarla dolu bu iki karakter binadan çıkmak isterken her katta bazı tuhaf olaylarla karşılaşacaklardır. Gerilim ve dram türünde sahnelerle dolu bir yapım anlayacağınız.

aa2

Rachel, geçmişinden öğrendiklerinden dolayı ölmek isteyen ancak inançlı biri olduğu için kendine zarar veremeyen bir karakter. Birçok olayda tepkisiz kalıyor ve tek istediği şey binadan çıkıp ölebilmek.

Jack ise katil ruhlu, insanlara zarar vermekten zevk alan bir karakter. Rachel’a onu öldüreceğine dair söz veriyor hatta. Vücudunun tamamı bandajlarla kaplı. Bina içindeki maceraları boyunca Rachel’a birçok kez sinirleniyor ancak bu maceralar sırasında birbirlerini korumaya devam ediyorlar.

İkilinin çıkmasını engellemeye çalışan karakterler de bir hayli tuhaf. Danny, ilk karşılaşılan engel. Rachel’ın gözlerine takıntılı ve bu yüzden onu dışarı çıkarmamaya çalışıyor. Cathy için karşılaştıkları en büyük engel diyebilirim. Kafadan çatlak ve son derece acımasız.

Fiziksel ve psikolojik olarak en büyük hasarı Cathy’nin bulunduğu katta alıyorlar. Eddie de Rachel’a takıntılı olan ikinci karakter ancak henüz çocuk olduğu için masum bir delirme seviyesinde olduğunu söyleyebiliriz. Papaz Gray ise en komplike karakter olabilir, amacının ne olduğunu anlamak güç ama en az diğerleri kadar manyak olduğu kesin.

aa

Animenin sonunda bir şoka uğrayacağınızı kesin olarak söylüyorum. En saf görünenin aslında en deli çıktığını, en deli görünenin ise aslında masum olduğuna tanık olacaksınız. Ayrıca son sahnesi izleyicilerin hayaline bırakılmış ve bunun da animeyi güzelleştiren bir detay olduğunu düşünüyorum.

Eğer gerilim, dram seviyorsanız ve anime izlemeye başlamak istiyorsanız başlangıç olarak izlemenizi tavsiye ederim. Akıcı senaryosu ve alışılagelmemiş karakterleri diziyi hızlıca bitirmenizi, duygusal olarak tuhaf hissetmenizi sağlıyor. Hatta ben bitirdikten sonra oyununu oynamayı bile düşünmüştüm…

Total
0
Shares
Önceki
MV5BNzI2NDA3MTA4OF5BMl5BanBnXkFtZTgwMjA5MzkzMDI@. V1 SY1000 SX1500 AL

En iyi 9 Black Mirror bölümü

Sonraki
942449

Animasyonların Çocuklara Yönelik Olmadığını Kanıtlayan 5 Dizi