the crown

The Crown 4. sezon tarihi duyuruldu

Netflix’in, II. Elizabeth’in tahttaki yıllarına odaklanan dizisi The Crown’ın 4. sezon tarihi, resmi YouTube hesaplarında paylaşılan bir video ile duyuruldu. Geçtiğimiz günlerde dizinin 5. ve 6. sezonunda, Prensen Diana’yı kimin canlandıracağını öğrenmiştik. Kısa bir süre sonra gelen yeni sezon tarih duyurusu hayranlarını iyice sevindirdi.

2016 yılından beri izleyici karşısına çıkan dizi, Kraliçe II. Elizabeth’in tahttaki ilk yıllarının perde arkasını konu ediniyor. II. Dünya Savaşı’nın yarattığı yıkımın ardından İngiltere, siyasi karışıklık içindedir ve bu zorlu dönemde tahta bir kadın geçmektedir. II. Elizabeth’in tahta geçmesi ile yeni bir dönem başlayacaktır. Dizide; siyasi rekabetler, aşk ve 20. Yüzyılın ikinci yarısına şekil veren olaylar anlatılıyor.

the crown

The Crown 4. sezonu ne zaman yayımlanacak?

Şimdilik üç sezondan ve her sezonu 10 bölümden oluşan dizi, Peter Morgan tarafından hazırlanmıştır. Dizide Kraliçe Elizabeth, ilk iki sezon boyunca Claire Foy tarafından canlandırılırken son sezonda  Olivia Colman tarafından hayat bulmuştur. Yayımlanan 30 bölümün ardından izleyici karşısına çıkacak olan 4. sezon ise 15 Kasım tarihinde Netflix kütüphanesinde yerini alacak.

Dizinin yeni sezon tarihini duyurmak için yayımlanan tanıtım videosuna aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Yeni gelişmeler ve çok daha fazlası için takipte kalın.

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.