Cuties seyrederiz

Cuties filmi tüm dünyada olay oldu

Dünyanın en çok tercih edilen yayın platformu Netflix‘in 9 Eylül 2020’de yayımlayacağı Cuties isimli yeni filmi, sosyal medyada gündem oldu. Netflix’in yeni filmi Cuties, konusu ve dizide rol alan küçük yaştaki oyuncuları ile dikkatleri üzerine çekti.

Bu yıl Sundance Film Festivali’nin Dünya Sineması Dramatik Yarışması bölümünde prömiyerini yapan ve yönetmenlik jüri ödülünü kazanan film, konusu ve işleyişinin pedofiliyi normalleştirme eğilimi içinde olduğu söylentileri ile eleştiri oklarının hedefi oldu. Netflix’in filmi platformundan çıkarması için çok sayıda çağrıda bulunuldu ve birden fazla imza kampanyası başlatıldı.

Cuties

Cuties konusu ne?

Netflix, Fransız-Senegalli yönetmen Maïmouna Doucouré‘nin ilk uzun metrajlı filmi olan Cuties’in konusunu şu şekilde tanımlıyor: 11 yaşındaki Amy, twerk yapan bir dans grubuna hayran kalır. Onlara katılma umuduyla dişiliğini keşfetmeye başlayarak aile geleneklerine meydan okur.

Filmin eleştirilen kısmı ise küçük yaştaki çocukların aşırı bir cinsel obje olarak gösterilmesi. Farklı anlamlara gelebileceği düşünülen bir dans türü olan twerkün 11 yaşındaki kızlar üzerinde kullanılması ve ayrıca filmin afişi.

Cuties

Film, her ne kadar çoğu eleştirmenden olumlu eleştiriler alsa da izleyicilerin ağır söylemlerinin hedefi olmaya devam ediyor.

Yeni gelişmeler ve çok daha fazlası için takipte kalın.

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.