the batman

The Batman dizi oluyor!

Matt Reeves imzalı The Batman filmine bir de spin-off dizisi çekilecek

Robert Pattinson’lu sinema filmiyle aynı evrende geçecek bir Batman dizisi geliyor!

Warner Bros., yeni The Batman spin-off’unun duyurusunu yapmasıyla resmi olarak yeni bir Batman evreni başlattı.

Aslında bunun çok daha önceden olması gerekiyordu. Hatta proje Ben Affleck’in Bruce Wayne’i oynadığı şekilde devam edecekti. Doğrudan Affleck’in yazıp yöneteceği ve başrolünde oynayacağı bir solo film hakkında da konuşuluyordu. Ancak Affleck’in, hem karakterden hem de kamera arkasındaki görevlerinden ayrılması nedeni ile yönetmen koltuğuna Matt Reeves geçti.

The Batman

Senaryoyu uzun bir süre yeniden yazmakla meşgul olan Reeves, sonunda başrolünde Robert Pattinson’ın olduğu ve DC Genişletilmiş Evreni ile tamamen bağımsız bir The Batman ile karşımıza çıkıyor. Geçen seneden bu yana film ile ilgili  haberler gelmeye devam ediyor.

Yine Reeves’in dahil olduğu ve HBO Max için hazırlanan bir The Batman spin-off’unun geleceğinin duyurulması Warner Bros.’un yeni bir evren inşası sürecinde olduğunu gösteiyor ki zaten stüdyo da çıkan bu haberleri doğruladı.

Resmi olarak yapılan açıklamada Gotham Polis Departmanı’na odaklanacağı söylenen dizinin sonunda birden fazla platformda yeni bir Batman evrenini başlattığı belirtildi. The Batman ve yeni Gotham Polis Departmanı dışında onaylanmış başka film veya dizi olmamasına rağmen, bu açıklama Warner Bros.’un hem film hem de televizyonda daha büyük bir Batman evreni planladığını gösteriyor.

the batman

Konusu ne olacak?

Winter ve Reeves ortaklığında hazırlanacak bu spin-off dizisi, Gotham Polis Departmanı’na odaklanacak ve Reeves’in filminde de göreceğimiz Gotham’daki yozlaşmayı derinlemesine inceleyecek. Reeves’in filmde yarattığı Gotham’ı genişletecek olan dizi, aynı zamanda bu şehri mesken tutan önemli karakterleri de barındıracak. Dizide yer alabilecek bu karakterlerin başında Jeffrey Wright hayat verdiği Komiser Gordon geliyor.

Matt Reeves’in yürütücü yapımcılığını üstleneceği dizinin senaryosunu da Terence Winter üstlenecek. Winter özellikle The Sopranos ve Boardwalk Empire yapımcılığıyla tanınıyor. Çok fazla bir detay belli olmasa da, filmle aynı evrende geçeceği söylenen dizinin beyaz perdede gördüğümüz birçok karakteri içermesi bekleniyor. Zaman zaman konuk oyuncu olarak da yıldız isimlerin diziye katılması bekleniyor.

Gotham’da geçecek dizinin ne zaman yayımlanacağı ise henüz bilinmiyor.

Matt Reeves imzalı The Batman sinema filminin ise Koronavirüs pandemisi nedeniyle çekimlerine ara verilmiş ve vizyon tarihi 1 Ekim 2021’e ertelenmişti.

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.