sex education

Sex Education 3. sezon ne zaman?

İlk sezonu 11 Ocak 2019 tarihinde izleyici ile buluşan Sex Education, Netflix’in en fazla izlenen içeriklerinden biri haline gelmiş ve 2. sezonu da bu yılın başında yayımlanmıştı. İzleyiciler, dizinin 3. sezonu için bekleyişe geçerken Koronavirüs salgının patlak vermesi de çalışmaların ertelenmesine neden olmuştu. Geçtiğimiz aylarda ise dizinin 3. sezon çekimlerine başlandığı duyurulmuştu.

sex education

Sex Education konusu

Dizi, kendi içine kapanık bir lise öğrencisi olan Otis’i merkezine alıyor. Seks terapisti olan annesiyle birlikte yaşayan ve arkadaşı Maeve sayesinde istemeyerek de olsa lisesindeki öğrenciler için sırlarını paylaşabilecekleri bir seks terapistine dönüşen Otis’in hikâyesini anlatan dizi; aşk, dostluk ve cinsellik gibi pek çok konuya değiniyor.

Dizinin oyuncu kadrosunda; Asa Butterfield, Emma Mackey, Gillian Anderson, Alistair Petrie, Connor Swindells, Ncuti Gatwa ve Aimee Lou Wood gibi isimler yer alıyor.

sex education

Sex Education 3. sezon ne zaman çıkacak?

Geçtiğimiz günlerde bir Twitter kullanıcısının yaptığı paylaşım, Twitter’da günden oldu ve dizinin 3. sezon tarihinin açıklandığını düşündürttü. Tweet’te kullanılan görsel ve tarih, aslında 2. sezonun posteri ve çıkış tarihiydi. Buna rağmen birçok hayran, bunun doğru olduğuna inandı.

Dizinin gerçek çıkış tarihi ise belirsizliğini koruyor. Normalde Netflix, dizilerinin sezonlarını bir yıl arayla yayımlamayı tercih eden bir platform. 3. sezonun da bu şekilde olması ve çekimlere 2020 Nisan/Mayıs gibi başlanması bekleniyordu. Ancak tüm dünyayı etkisi altına alan ve büyük bir sağlık tehdidi oluşturan Koronavirüs salgını yüzünden çekimler yaklaşık 5 ay ertelendi ve Eylül ayında başladı. Dizinin yeni sezonunun hâlâ 2021’in ilk yarısında izleyici ile buluşma ihtimali var ama kesin bir durum yok.

Yeni gelişmeler ve çok daha fazlası için takipte kalın.

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.