Raya and the Last Dragon fragmanı yayımlandı

raya and the last dragon

Disney, yeni animasyon projesi “Raya and the Last Dragon” filminin ilk fragmanını, resmi YouTube kanalı üzerinden geçtiğimiz saatlerde yayımladı. Filmin geleneksel prenses algısını yıkacağı söyleniyor.

Filmin ilk olarak önümüzdeki ay vizyona girmesi planlanıyordu. Ancak tüm dünyayı etkisi altına alan ve büyük bir sağlık tehdidi oluşturan Koronavirüs yüzünden vizyon tarihi Mart 2021’e ertelendi.

Koronavirüs salgını, birçok sektör gibi sinema sektörünün de aksamasına sebep oldu. Sinema salonlarının çoğu, istenilen müşteri sayısına ulaşamıyor. Bu yılın en çok beklenen filmlerinden biri olan “Tenet” bile gişedeki beklentiyi karşılayamadı. Bu yüzden de çoğu yapım şirketi filmleri yayımlamak yerine ertelemeyi tercih ediyor.

raya and the last dragon

“Raya and the Last Dragon” konusu

Kumandra dünyası, bir zamanlar ejderhalarla uyum içinde yaşayan farklı insan klanlarının bulunduğu beş bölgeye ayrılmıştır. Ancak Druun denen kötü canavarlar, dünyayı istila etmiş ve ejderhalar insanlığı kurtarmak için kendilerini feda etmiştir. Beş yüz yıl sonra Druun geri döner ancak tehdidin tekrar ortaya çıkmasına karşın bir ejderha geride kalmıştır. Yolculuğu sırasında Raya, ejderhasını Sisu (Awkwafina) adında bir kadın kılığında bulur. İkisi Sisu’yu ejderha hâline geri döndürmeli ve Druun’u sonsuza dek durdurmalıdır.

Filmin yayımlanan ilk fragmanına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Total
0
Shares
Önceki
Hekimoğlu
mm

Hekimoğlu 23. bölüm fragmanı yayımlandı

Sonraki
Mank
mm

Mank filminin fragmanı yayımlandı