Ratched

Ratched dizisi Netflix’te yayımlandı

Netflix‘in psikolojik gerilim, drama türündeki yeni dizisi Ratched, geçtiğimiz dakikalarda platformdaki yerini aldı. Ünlü senarist Ryan Murphy ve Ian Brennan imzalı Ratched dizisinin ilk sezonu 8 bölümden oluşuyor ve bölümlerin uzunluğu 45 dakika ile 62 dakika arasında değişiyor.

Ratched

Ratched konusu

Ryan Murphy’nin “Feminist bir korku hikayesi.” olarak nitelendirdiği ve Hannibal Lecter’ın kadın versiyonu olarak gördüğünü söylediği dizi, Hemşire Mildred Ratched’ın 1947 yılından sonraki hayatını merkeze alacak. Hemşire Mildred Ratched, akıl hastanesinde hemşirelik yapan genç bir kadındır. İş arayışında olan Mildred, bunun için bir psikiyatri hastanesine başvurur. Hastanede, insan zihni ile ilgili rahatsız edici deneyler yapılmaktadır. Kendisini mükemmel bir şekilde gösteren Mildred, bir hemşirede aranması gereken tüm özelliklere sahip olduğunu belirtir. İşe kabul edilmesinin ardından Mildred, zamanla zihinsel sağlık sistemine ve içindeki kişilere sızmaya başlar. Çok geçmeden Mildred’ın güzel görünüşünün ardında yatan korkunç gerçekler ortaya çıkar.

Ryan Murphy dizilerinden alışık olduğumuz üzere, Ratched oldukça zengin bir oyuncu kadrosuna sahip. Dizinin oyuncu kadrosunda; Sarah Paulson, Cynthia Nixon, Sharon Stone, Charlie Carver, Judy Davis, Liz Femi, Sophie Okonedo, Finn Wittrock, Jon Briones, Alice Englert, Vincent D’Onofrio, Corey Stoll ve Amanda Plummer gibi birçok önemli isim yer alıyor.

Konusu ve kadrosu ile oldukça ilgi çekici görünen dizinin fragmanını hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.

Yeni gelişmeler ve çok daha fazlası için takipte kalın.

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.