the crown

Netflix’ten The Crown 6. sezon müjdesi!

The Crown hayranları için harika bir haber veren Netflix, diziyi beşinci sezonla bitmek yerine altıncı sezon ile devam edip final yapacağını duyurdu. The Crown yaratıcısı Peter Morgan, dizide anlatacak daha çok hikaye olduğunu düşünüyor. Netflix, Morgan’ın diziyi altıncı bir sezonla genişletmeye karar verdiğini açıkladı.

Daha önce The Crown’un beşinci sezonuyla sona ereceği açıklanmıştı. Ancak altı ay sonra, dizinin altıncı bir sezon için çekimlere başlanacağı haberini alıyoruz. Morgan, şunları söyledi: 

”5. sezon için hikayeleri tartışmaya başladığımızda, kısa sürede hikayenin zenginliği ve karmaşıklığına arasında denge kurabilmek için orijinal plana geri dönüp altı sezon yapmamız gerektiğini fark ettik. Açıkçası, 6. sezon bizi bugüne yakınlaştırmayacak, aynı dönemi daha ayrıntılı olarak ele almamızı sağlayacak.”

the crown

The Crown dizisi, 1947 yılında savaştan yeni çıkan İngiltere’de Buckingham Sarayı’nda yaşananları konu ediniyor. 2020’nin sonlarına doğru yayımlanması beklenen dördüncü sezon 70’lerin sonları 80’lerin başına odaklanacak. Dördüncü sezonda Olivia Colman’ın Kraliçe Elizabeth, Prens Philip olarak Tobia Menzies ve Prenses Margaret olarak Helena Bonham Carter’ın geri dönmesi sabırsızlıkla bekleniyor. 

Emma Corrin tarafından canlandırılacak olan Prenses Diana’nın tanıtımını da göreceğiz. Corrin, genç prensesin bir kopyası gibi görünüyor. Prens Charles’ı canlandıran Josh O’Connor ile eşleştirildiğinde, bu çiftin gerçek prens ve prensese benzemesi oldukça ilginç görünüyor.

Kraliçe’yi bir ve iki sezonda oynayan Claire Foy’nin dördüncü sezon geri dönüş sahnesinde yer alacak olması dizinin hayranları için başka bir heyecan verici haber.

The Crown hakkında ile ilgili yeni gelişmeler için sitemizi takipte kalabilirsiniz. 

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.