Moon Knight

Marvel, Moon Knight rolü için Keanu Reeves’i düşünüyor

Ünlü oyuncu Keanu Reeves, Marvel Sinematik Evreni’ne giriş yapabilir. Hem de bir dizi ile! Daha önce birçok kez bir Marvel yapımında yer alacağı söylentileri çıkan oyuncunun, bu kez de Marvel’ın sevilen çizgi roman karakterlerinden “Moon Knight” rolü için düşünüldüğü şu an için gündemde.

Marvel, 2022 yılında çıkarmayı düşündüğü Moon Knight dizisi için “Kır saçlı ve emektar paralı asker Spector’ı oynayacak 40’lı 50’li yaşlarında bir aktör.” arıyor. Tabii ki bu Reeves’in bu karakteri oynayacağı anlamına gelmiyor ancak geçtiğimiz zamanlarda Marvel Studios başkanı Kevin Feige, şöyle bir açıklamada bulunmuştu:

“Yaptığımız neredeyse her film için Keanu ile konuşuyoruz. Marvel Sinematik Evreni’ne ne zaman katılacağını veya katılıp katılmayacağını bilmiyorum ancak bunu yapmanın doğru bir yolunu bulmayı çok istiyoruz.”

1920x1080 Moon Knight 4k 2020 Artwork Laptop Full HD 1080P HD 4k Wallpapers, Images, Backgrounds, Photos and Pictures

Moon Knight karakteri kimdir?

Karakter için birçok kez Marvel Evreni’nin Batman’i yakıştırması yapılmıştır. Antik Mısır’ın, Ay ve intikam tanrısı olan Khonshu’nun avatarı olduğunu sanan Marc Spector, gece vakti insan sınırlarını zorlayan reflekslere, fiziksel güce, hıza ve dayanıklılığa kavuşur. Aynı zamanda eğer gökyüzünde dolunay bulunuyorsa karakterin güçleri üst sınırına ulaşır. Karakterin en büyük özelliklerinden biri de şizofreni hastalığından ötürü tahmin edilemez oluşudur.

Dizi 2022 yılında Disney Plus’ta yayımlanacak. Ayrıca Disney+’ın gelecek Marvel dizilerinin arasında WandaVision, The Falcon and the Winter Soldier, Loki, She-Hulk ve Nick Fury gibi pek çok proje de bulunuyor.

Yeni gelişmeler ve çok daha fazlası için takipte kalın.

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.