Mank

Mank yayımlandı

Ünlü yönetmen David Fincher‘ın merakla beklenen yeni filmi Mank, geçtiğimiz dakikalarda Netflix kütüphanesindeki yerini aldı.

Siyah-beyaz bir konsepte sahip olan filmin oyuncu kadrosunda; Lily Collins, Amanda Seyfried, Tom Pelphrey, Tuppence Middleton, Charles Dance, Adam Shapiro, Arliss Howard, Gary Oldman, Tom Burke gibi birçok yıldız isim bulunuyor.

Normalda filmin sinema salonlarında da vizyona girmesi bekleniyordu ancak tüm dünyayı etkisi altına alan ve büyük bir sağlık tehdidi oluşturan Koronavirüs salgını yüzünden sinema salonları kapatıldı. Türkiye’de, sadece Netflix üzerinden izleme imkanımız olacak.

mank

Mank konusu

Gerçek hayatlardan esinlenen senaryo yazarı Herman J. Mankiewicz üzerine odaklanan film, David Fincher’in babasının ölmeden önce yazdığı senaryoya dayanıyor. Film, Orson Welles tarafından yönetilen bir klasik film olan “Citizen Kane”in zorluklarla dolu yapım sürecini detaylandırıyor. 1930’ların Hollywood’u, yönetmen Orson Welles için Citizen Kane filminin senaryosunu bitirmeye çalışan hiciv ustası ve alkolik senarist Herman J. Mankiewicz’in gözünden yeniden değerlendiriliyor.

Filme, şu anda Netflix üzerinden ulaşabilirsiniz. Hâlâ izlemediyseniz filmin resmi fragmanına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Yeni gelişmeler ve çok daha fazlası için takipte kalın.

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.