Lucifer 6. sezon hikayesi finale yakışır olacak!

mm
Lucifer

Cehennemin Efendisi olmaktan sıkılmış ve Los Angeles’ın ihtişamlı hayatına karışmış olan Lucifer, ekranlara veda etmeye hazırlanıyor. Sürpriz bir şekilde fazladan bir sezona kavuşan dizinin yaratıcıları, final ile ilgili önemli açıklamalarda bulundular.

Üç sezon boyunca FOX kanalında yayımlanan Lucifer dizisi, beklenmedik şekilde iptal edildikten sonra 4. sezon için Netflix tarafından kurtarılmıştı. Netflix diğer sezonlardan daha kısa bir 4. sezon ve ardından iki parça halinde bir beşinci sezonla birlikte diziyi nihayete erdirmeyi planlıyordu ancak geçen haftalarda Tom Ellis‘in Netflix ile yaptığı bir anlaşma sonucu 6. bir sezon duyuruldu. Fakat yönetmenler bu sefer bu sezonun dizinin finali olacağı konusunda kararlı.

lucifer

Dizinin başındaki isimler olan Joe Henderson ve Ildy Modrovich dizinin 6. sezonu hakkında bazı açıklamalarda bulundu. Sezon, ikili için de bir sürpriz olsa da işlerin daha istedikleri gibi olmasını sağlamış. 6. sezonu her zaman anlatmak istedikleri bir hikaye olarak gören Joe Henderson ve Ildy Modrovich ikilisi, zamansız gelen 6. sezon teklifinin 5. sezonun finalini değiştirmediğini şu şekilde belirtiyorlar.

Ildy Modrovich: 5. sezon finalinin ardından anlatacağımız devasa bir hikâye daha olduğunu düşündük. Bizim fikri kabul etme sebebimiz buydu. Stüdyomuz ve Netflix’ten de 5. sezon için hazırladıklarımızı değiştirmemizi beklememelerini istedik. Elimizdeki ile memnunduk ve izleyici üzerinde etki bırakacak bir finaldi.

Joe Henderson: Netflix’ten gelip, ‘Bir sezon daha yapabilir misiniz?’ dediklerinde, ‘Evet, ama bu son hikâyemiz,’ dedik.

Ildy Modrovich: Final bölümünün pek çok hikâyeyi hızlıca bağlayıp karakterlerin istediğimiz sona çabucak ulaşmasına sebep olduğunu fark ettik. Hikâyenin son kısmını aldık ve ‘Burayı biraz daha inceleyelim, karakterlerin geldikleri noktaya nasıl geldiklerini daha ayrıntılı anlatalım,’ dedik. 6. sezon için başlangıç noktamız bu oldu.

Tom Ellis’in başrolünü üstlendiği Lucifer dizisinin 5. sezonunun ilk yarısı 21 Ağustos 2020 tarihinde gösterime girecek. 6. sezon çekimleri ise henüz başlamadı ve ne zaman izleyicileri ile buluşacağı da şu an için belli değil.

Dizinin yeni sezonundan yayımlanan fragmanını aşağıdan Türkçe altyazılı bir şekilde izleyebilirsiniz.

Total
0
Shares
Önceki
peakyblinders3003a
mm

Peaky Blinders 6. sezon çekimlerine eylülde başlanması bekleniyor

Sonraki
The Seven Deadly Sins

The Seven Deadly Sins 4. sezonu 6 Ağustos’ta Netflix’te