joaquin phoenix ve rooney mara

Joaquin Phoenix, oğluna River adını verdi

2019 yılında çıkan Joker filmi ile adını büyük kitlelere duyuran Joaquin Phoenix ve Rooney Mara‘nın oğlu, dünyaya geldi. Başarılı oyuncu Joaquin Phoenix oğluna, genç yaşta trajik bir şekilde ölen abisinin adı olan “River” ismini verdi.

Doğum haberini ve bebeğin adını ise yönetmen Victor Kossakovsky, 2020 Zürih Film Festivali kapsamında gerçekleştirdiği söyleşi esnasında Phoenix’in neden bir süredir sinemadan uzak olduğun sorusunu yanıtlarken verdi. Birçok hayran da bu olayı fazlasıyla duygusal buldu.

river phoenix

River Phoenix kimdir?

River, 5 çocuklu bir ailenin en büyük çocuğu olarak 23 Ağustos 1970 yılında dünyaya geldi. Daha 6 yaşındayken kız kardeşi ile birlikte sokakta gitar çalarak para kazanmaya çalışırdı. 1979 yılında ailesi, onu yapımcıların önüne çıkarttı. Yapımcıların dikkatini çekse de bir sonuç alamadı. Aklında müzisyenlik olan River, o dönemlerde oyunculuğa merak saldı.

1985’te ilk filmi “Genç Astronotlar”da yer aldı. Ölümüne kadar da birçok filmde bulunan Phoenix, film setlerinde Sideny Poieter ile iyi bir arkadaşlık kurdu. Aynı şekilde ünlü oyuncu Keanu Reeves ile de film setlerinde tanıştı ve çok büyük bir arkadaşlığa imza attılar. River, zamanında “Titanic” filmindeki “Jack Dawson” rolüne de düşünüldü. Ancak ölümüyle rolü Leonardo DiCaprio kaptı.

18 yaşındayken Oscar’a aday gösterildi ve 2008 yılına kadar Oscar‘a aday gösterilen en genç isim olarak anıldı. Eğer genç yaşta ölmeseydi Hollywood’un en büyük isimlerinden biri olacaktı.

Yeni gelişmeler ve çok daha fazlası için takipte kalın.

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.