Masterchef’te bu hafta kim elendi

masterchef

Masterchef Türkiye, kökünde İngiltere yapımı Masterchef adlı yarışmanın Türkiye uyarlamasıdır. Yarışma, 2011 yılında 1 sezon boyunca Show TV’de yayımlanmıştı ancak daha sonra 2018’de Acun Medya yapımcılığında TV8’de yayımlanmaya başladı.

2018’de yayımlanan sezonun jüri koltuğunda; Mehmet Yalçınkaya, Hazer Amani ve Somer Sivrioğlu yer almaktaydı. Ancak 2019’da yayımlanan sezonda, Hazer Amani’nin yerini İtalyan şef Danilo Zanna aldı.

Her gün büyük bir ilgiyle takip edilen Masterchef Türkiye 2020’de heyecan tüm hızıyla devam ediyor. Geçtiğimiz hafta Selin’in yarışmaya veda etmesinin ardından ana kadrodan Walison, Masterchef’e dahil olmuştu.

masterchef

Masterchef’te bu hafta kim hangi takıma seçildi?

Bu hafta mavi takım kaptanı olan Uğur, kendi takımına Furkan, Serhat, Babaros, Tanya, Duygu, Celal ve Sefa’yı; kırmızı takım kaptanı olan Emir ise takımına Esra, Berker, Özgül, Ayyüce, Eray, Ebru ve Walison’ı seçmişti.

Yapılan yarışmalar sonucunda eleme adayları, mavi takımdan Barbaros ve Celal; kırmızı takımdan ise Esra, Özgül, Ayyüce ve Eray olmuştu.

Elenen yarışmacı kim oldu?

Eleme adayı olarak gösterilen 6 aday, ilk olarak yaratıcılık yemekleri ile yarıştılar. Bu tabaklardan en yaratıcı 3 tabak sahibi olan Eray, Özgül ve Ayyüce elenmekten kurtuldu. Esra, Barbaros ve Celal ise bir sonraki aşamaya geçti. Son aşamada ise Mehmet Şef’in imza tabağına en yakın tabağı yapmak için zorlu bir mücadele verdiler. Bu yarışma sonucunda ise Mehmet Şef’in tabağına en uzak olan tabağı yapan Celal, Masterchef’in bu hafta elenen ismi oldu.

Yeni gelişmeler ve çok daha fazlası için takipte kalın.

Total
0
Shares
Önceki
joaquin phoenix ve rooney mara

Joaquin Phoenix, oğluna River adını verdi

Sonraki
maria ile mustafa

Maria ile Mustafa 5. bölüm fragmanı yayımlandı