Joaquin Phoenix ve Rooney Mara birlikte belgesel çekecek

joaquin phoenix ve rooney mara 2

Phoenix ve Mara’dan uzun metrajlı bir belgesel geliyor: The End of Medicine

Rooney Mara ve Joaquin Phoenix; tüm insan nüfusunun sağlığını ve hayatını tehdit eden zoonotik hastalıklar hakkında yeni bir uzun metrajlı belgesel olan The End of Medicine’ın yürüttüğü prodüksiyon için, Cowspiracy film yapımcısı Keegan Kuhn ve BAFTA ödüllü yönetmen Alex Lockwood ile bir araya geldi.

 

Joaquin Phoenix ve Rooney Mara

Ekim 2019’da, Covid-19’un dünya çapında manşetlerde bulunmasından, insanlar ve hayvanlar arasında yayılan mikrop ile virüslerin ele alınmasından aylar önce üretime başladılar. Araştırma ve tanıklıkları şu anda karşılaştığımız halk sağlığı acil durumunun kaçınılmaz olduğu ve sona ermekten uzak olduğu sonucuna varan dünyanın önde gelen bilim adamlarıyla yapılan görüşmeleri içermektedir.

Mara ve Phoenix ortak bir açıklamada, “Tıbbın sona ermesinin göz açıcı bir eylem çağrısı olduğunu ve alışkanlıklarımızı değiştirmeye istekli bir kıvılcım ateşlediğini umuyoruz ” diyor. “Bilim reddedilemez. Modern hayvancılık, tüketim kalıplarımızı radikal bir şekilde değiştirmezsek bizi hasta etmeye devam edecektir.”

Joaquin Phoenix ve Rooney Mara

 

  • Nisan ayında, Covid-19’dan kaynaklanan ölü sayısı artmaya başladığında, Mara ve Phoenix, Washington Post için ABD’de faaliyet gösteren pazarların öne çıkmasıyla ilgili nadiren bildirilen gerçekleri ele alan bir makale yazdı.

Lockwood, “Toplu olarak, zoonotik hastalıkların yarattığı tehdidin giderek daha fazla farkına varıyoruz, ancak hükümetlerimiz ve ana akım medyamız ağırlıklı olarak önleme yerine yangınla mücadeleye odaklanıyor.” dedi. “Bu filmle, hayvan tarımının ve çevresel yıkımın bu ortaya çıkan tehditlere ne ölçüde katkıda bulunduğuna ışık tutmayı umuyoruz. Ayrıca, ırksal adaletsizlik ve hastalık konularının genellikle içsel olarak nasıl bağlantılı olduğuna dair perdeyi kaldırmayı umuyoruz.”

2020 sonuna kadar tamamlanması beklenen belgesel ile ilgili yeni bilgiler olursa sayfamızda yer vereceğiz.

Total
0
Shares
Önceki
la casa de papel

La casa de papel 5. sezon onayı aldı

Sonraki
2769762
mm

Thor: Love and Thunder filminin çekimlerine başlanıyor