Oscar

Oscar Ödülleri gecesi Nisan 2021’e ertelendi!

93. Oscar Ödülleri töreni için yeni tarih belirlendi

Akademi Ödülleri töreni hakkında önemli değişikliklere gidildiği açıklandı.

Sinema dünyasının en prestijli ödüllerinin verildiği Akademi Ödülleri gecesinin, hala devam eden yeni tip Koronavirüs salgını nedeniyle ertelendiği duyuruldu.

İptal olup olmayacağı tartışılan ama sonunda yapılmasına karar verilen 93. Oscar Ödülleri töreni tüm dünyayı sarsan Koronavirüs salgını sebebi ile ileri bir tarihe ertelendi. En son 1981 yılında, dönemin ABD Başkanı Ronald Reagan’a yönelik suikast girişimi nedeniyle 24 saat ertelenen Akademi Ödülleri gecesi, eğer salgında yeni bir dalga yaşanmazsa 28 Şubat 2021 yerine, 25 Nisan 2021’de gerçekleştirilecek.

Oscar

Genellikle ödül gecesine aday gösterilecek filmler için başvuru tarihi yıl sonuna kadar yapılıyordu ancak bu kez başvuru tarihinin de 28 Şubat 2021’e kadar uzatıldığı açıklandı. Ödül gecesini organize eden Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi konu ile ilgili şunları söyledi:

“Ödül tarihini uzatmakla, film yapımcılarına filmlerini bitirip gösterime sokmaları için gerekli esnekliği sağladığımızı ümit ediyoruz.”

Akademi Ödülleri daha önce sadece üç defa ertelendi ancak bu bir haftadan uzun sürmemişti. Daha önceki ertelemeler 1938 Los Angeles sel baskını, 1968’de Martin Luther King Jr’a düzenlenen suikast ve 1981’de ABD Başkanı Ronald Reagan’a gerçekleşen saldırıdan dolayı yaşanmıştı.

Gelişmeleri sitemizden takip edebilir, 92. Oscar Ödülleri’nin kazananlarına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

https://seyrederiz.com/92-oscar-odulleri-sahiplerine-kavustu/

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.