Enzo Ferrari

Hugh Jackman, Ferrari filminde Enzo Ferrari’yi canlandıracak

Enzo Ferrari’nin hayatı film oluyor

Heat, Manhunter ve The Insider gibi başarılı filmlere imza atan ünlü yönetmen Michael Mann‘in, Ferrari’nin kurucusu olan Enzo Ferrari’nin hayatını konu alan yeni bir film hazırlığında olduğu ortaya çıktı.

77 yaşındaki Michael Mann, uzun yıllardır yazılmakta olan senaryoyu tekrar ele aldı. Son dönemde, The Greatest Showman ve Logan gibi filmlerle iyi performanslar sergileyen Hugh Jackman’ın Ferrari’nin kurucusu olan Enzo Ferrari’yi oynayacağı Michael Mann filminin senaryosu ise Troy-Kennedy Martin tarafından kaleme alınıyor.

Enzo Ferrari

Amazon ve STX Entertainment, Koronavirüs salgınından dolayı bu sene sanal ortamda gerçekleşen Cannes sanal market ise Ferrari’nin haklarını satın aldı ve filmin çekimleri 2021 ilkbaharında başlayacak.

Brock Yatesin Enzo Ferrari: The Man, The Cars, The Races isimli kitabından uyarlanacak film, izleyiciyi 1957 yılının yaz aylarına davet edecek. Enzo ve karısı Laura’nın kurduğu, şimdilerde efsanevi olan otomobil şirketi o dönem ortaya çıkmıştı. Fırtınalı evlilikleri, oğulları Dino’nun ölümüyle iyice sarsılmıştı ve Ferrari’nin savaş zamanı bir romantizm ürünü olan diğer oğlu 12 yaşındaki Piero, dünyadaki yerini bulmak için uğraşıyordu. Girişimci Enzo, tüm geleceğini tek bir hamleye bağlamıştı: 1957’nin İtalya’sında 1.000 mil uzunluğundaki vahşi Mille Miglia yarışı. Tam da bu tehlikeli yarış sırasında, Laura’nın uzun süredir sakladığı sırlar ortaya çıkacak.

Enzo Ferrari

James Mangold imzalı Ford v Ferrari’nin yapımcılığını üstlenen ve Ferrari ailesine aşina olan ve bu projeyle ilgili fikirlerini ilk kez yıllar önce Sydney Pollack ile paylaşan Michael Mann, film için heyecanlı olduğunu söyledi.

2003 yapımı The Italian Job’ın senaristi Troy Kennedy Martin’in film için yazdığı senaryoyu Michael Mann yeniden düzenledi.

Çekimlerine 2021’de başlanacak olan film için Mann, başrol için Hugh Jackman’ı seçti. Mann’in, Jackman’la bazı güçlü ve zorlayıcı sahneleri prova ettiği de iddia ediliyor.

Film ile ilgili gelişmeleri sitemizden takip edebilirsiniz.

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.