A Quite Place 2

Koronavirüs nedeniyle çekimlerine ara verilen filmler

No Time to Die

svg%3E

Daniel Craig’in James Bond’a son kez hayat verdiği No Time to Die filmi, Koronavirüs salgını nedeniyle ertelenen ilk büyük yapım oldu. 3 Nisan’da vizyona girmesi planlanan filmin Kasım ayına ertelendiği duyuruldu.

Avatar 2

svg%3E

Avatar hayranlarının ilk filmden bu yana (2009) beklediği Avatar 2’nin çalışmaları virüs engeline takıldı. 17 Aralık 2021’de vizyona girmesi planlanan filmin Yeni Zelanda’da devam eden efekt çalışmaları virüs nedeniyle durduruldu ancak bu durdurma kararının uzaması halinde daha önce defalarca ertelenen devam filminin bir kez daha ertelenmesi gerekebilir.

A Quite Place II

svg%3E

Yayımlandığı dönem ses getiren korku/gerilim türündeki filmin devam filmi olan ”A Quite Place II” Koronavirüs nedeniyle belirsiz bir tarihe ertelendi. Emily Blunt, Millicent Simmonds ve Noah Jupe ilk filmdeki rollerini yeniden canlandırdı. Peaky Blinders’ın Thomas Shelby’si Cillian Murphy ve Djmon Hounsou da oyuncu kadrosuna katıldı.

The Batman

batman

Robert Pattinson’un başrolünü üstlendiği ve DC severlerde büyük merak uyandıran filmin çekimlerine ocak ayında başlanmıştı fakat Koronavirüs gerekçesiyle 25 Haziran 2020’de vizyona girmesi planlanan film, 1 Ekim 2021 tarihine ertelendi.

The Matrix 4

svg%3E

The Batman’in prodüksiyonunu durduran Warner Bros., hazırlık aşamasındaki bir diğer büyük bütçeli yapımı olan ve çekimlerine Berlin’de devam edilen The Matrix 4’ün prodüksiyonunu da durdurdu.

Black Widow

svg%3E

Marvel’ın bu sene çıkartmayı planladığı 2 filmden biri olan Black Widow, Koronavirüs nedeniyle ertelendi. Erteleme açıklaması, yayımlanma tarihi olan 1 Mayıs’a sayılı haftalar kala geldi. Disney’in yaptığı açıklamada, yeni vizyon tarihi belirtilmedi.

Hızlı ve Öfkeli 9

Hızlı ve Öfkeli 9

22 Mayıs 2020 tarihinde vizyona girmesi planlanan Fast & Furious’un yeni filmi Koronavirüs gerekçesiyle 2 Nisan 2021 tarihine ertelendi.

Mulan

svg%3E

Disney’in salgına rağmen planlandığı tarihte vizyona gireceği konusunda ısrarcı olduğu Mulan filmi, salgının çok daha ciddi boyutlara ulaşması sonucu belirsiz bir tarihe ertelendi.

Spiral: Testere Devam Ediyor

svg%3E

Ünlü korku/gerilim serisi Testere’nin 9. filmi olan ve 15 Mayıs 2020’de vizyona girmesi planlanan Spiral From The Book Of Saw da virüs nedeniyle vizyon tarihi ertelenen filmler arasında. Filmin vizyon tarihi ise şimdilik belirsiz gibi görünüyor.

Jurrasic World: Dominion

jurassic world dominion

Warner Bros ve Disney gibi Universal Pictures da Koronavirüs nedeniyle aldığı erteleme kararını duyurdu. Haziran 2020’de yayımlanması planlanan filmin yeni vizyon tarihi henüz belli değil. Yapılan açıklamaya göre şirket, dünya çapında olup bitenleri gözlemleyerek önümüzdeki haftalarda prodüksiyonu yeniden başlatacak.

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.