dune

Dune filminin yönetmeninden yeni açıklama

Dune filminin yönetmeni Timothée Chalamet ile ilgili yeni bir açıklama yaptı

Dune filminin yönetmeni film ile ilgili yeni bir açıklama yaptı.

Call Me By Your Name filmiyle adından çokça söz ettiren Timothée Chalamet‘in içinde bulunduğu Dune filmi ile ilgili yönetmen Denis Villeneuve yeni bir açıklama yaptı, Timothée Chalamet’in karakteri hakkında konuştu.

dune

Heyecanla beklenen film, Frank Herbert’ın 1965 yılında yazdığı aynı adlı romanından uyarlanan film evrenin ileriki zamanlarında geçiyor. Romanda “baharat” (spice) ya da “melanj” denilen bir madde insan ömrünü uzatmakta ve zamanın uzay yolculuğu tekeli olan Uzay Loncası’nın (The Spacing Guild ya da kısaca The Guild) uzayda yolunu bulmasını sağlamaktadır. Bu madde evrende yerli halkın “Dune” adını verdiği Arakkis adındaki tek bir gezegenden çıkmaktadır.

Denis Villeneuve Timothée Chalamet tarafından canlandırılan Paul karakteri hakkında konuştu

Denis Villeneuve, Paul Atreides’in hayatını, The Godfather’da izlediğimiz Michael Corleone’nin yaşamına benzetiyor;

“Paul, bir sürü eğitimden geçtiği katı bir çevrede büyüdü, çünkü Dük’ün oğlu ve bir gün Dük olabilmek için eğitiliyor. Bu rol için ne kadar hazırlanmış ve eğitilmiş olsa da gerçekten hayal ettiği şey bu mu? Karakterin çelişkisi de burada yatıyor. Tıpkı trajik bir kaderi olan ve olmak istemediği birine dönüşen The Godfather’daki Michael Corleone gibi. ”

Bu açıklamadan da anlaşıldığı üzere Paul Atreides kendisi için planlanan geleceğe uyum sağlayamayan bir karakter olarak karşımıza çıkacak. Yönetmen aynı zamanda Paul karakterinin, her gencin yetişkinliğe geçiş döneminde kendi kimliğini bulmak için yaşadığı süreçten geçtiğini söylüyor;

“Herhangi bir genç yetişkin gibi Paul, kendi kimliğini bulmaya ve dünyadaki yerini anlamaya çalışıyor, hayatta kalmak amacıyla soyundan hiç kimsenin yapmadığı şeyler yapmak zorunda kalacak. Onun diğer insanları merak etme, empati kurma, diğer kültürlere karşı ilgi duyma gibi güzel bir özelliği var. Bu da onun hayatını kurtaracak bir şey.” 

Timothée Chalamet, Zendaya, Charlotte Rampling, Oscar Isaac, Rebecca Ferguson, Stellan Skarsgård, Dave Bautista, Javier Bardem, Josh Brolin gibi isimlerin yer aldığı yapım bir seri olacak ve iki filmden oluşacak.

Film ile ilgili daha ayrıntılı bir bilgiye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

https://seyrederiz.com/basrollerinde-zendaya-ve-timothee-chalametin-bulundugu-dune-filmi/

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.