2021'de çıkacak filmler

Dune filmi ne zaman çıkacak?

Frank Herbert’ın kaleme aldığı, bilim kurgu edebiyatının en önemli eserleri arasında gösterilen efsanevi seriden beyaz perdeye uyarlanan Dune filmi için heyecanlı bekleyiş sürüyor. Frank Herbert’ün kitapları, daha önce birkaç defa beyaz perdeye uyarlanmış ancak hiçbiri istenen başarıyı yakalayamamıştı. Geçtiğimiz yıl, filmin Denis Villeneuve önderliğinde yeniden sinemaya geleceği duyurulmuş ve bu, herkesi heyecanlandırmıştı. Bugün ise merakla beklenen filmin çıkış tarihi duyuruldu.

Dune

Dune ne zaman çıkacak?

Bugün yapılan resmi bir açıklama ile filmin çıkış tarihi duyuruldu. Yapılan bu açıklamaya göre film, bu yıl düzenlenecek olan Venedik Film Festivali’nde çıkışını yapacak. Venedik Film Festivali 1 Eylül 2021 tarihinde başlayıp 11 Eylül 2021 tarihinde sona erecek. Dune’un hangi günde çıkacağı ise henüz belirsiz.

Dune konusu

Daha ilk film hakkında pek bir bilgi yokken ikinci filmin bile senaryosunun yazıldığı haberi gelen iddialı bu yapım, uzak bir gelecekte, ailesi çöl gezegeni Arrakis’e sahip olan Paul Atreides’in hikayesini mercek altına alıyor.

Gezegenler, rakip aileler tarafından galaksinin farklı noktalarında yönetilmektedir. “Baharat” adı verilen yüksek bilinç ve uzun bir yaşam süresi sunan bir kaynağın tek üreticisi olan Arrakis gezegeninin yönetimi, diğer asil aileler tarafından ele geçirilmek istenir. Bu kaynağı elde etmek isteyen feodal rakiplerden Harkonen ailesi, Paul ve ailesine tuzak kurar. Tuzağın sonucunda Paul’un ailesi darmadağın olur ve kaybolur. Paul, ailesinin Arrakis kontrolünü yeniden kazanması için bir isyan başlatırken tüm evrenin seyrini değiştirebilme ihtimalini de yakalayacaktır.

Yeni gelişmeler ve çok daha fazlası için takipte kalın.

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.