Dune

Dune filminden yeni görseller yayımlandı

Frank Herbert imzalı kült bilim kurgu romanı Dune’un film uyarlaması uzun süredir gündemdeydi. İlgi çekici bir kadro ile konuya sahip olan ve iki ayrı filmden oluşacak Dune’dan yeni görseller geldi. Filmden gelen yeni görsellerin birinde Timothée Chalamet’in karakteri Paul’u ve Zendaya’nın karakteri Chani’yi de görüyoruz.

Dune

Dune konusu

Daha ilk film hakkında pek bir bilgi yokken ikinci filmin bile senaryosunun yazıldığı haberi gelen iddialı yapım, uzak bir gelecekte, ailesi çöl gezegeni Arrakis’e sahip olan Paul Atreides’in hikayesini odak alıyor. Gezegenler, rakip aileler tarafından galaksinin farklı noktalarında yönetilmektedir. “Baharat” adı verilen yüksek bilinç ve uzun bir yaşam süresi sunan bir kaynağın tek üreticisi olan Arrakis gezegeninin yönetimi, diğer asil aileler tarafından ele geçirilmek istenir. Bu kaynağı elde etmek isteyen feodal rakiplerden Harkonen ailesi, Paul ve ailesine tuzak kurar. Tuzağın sonucunda Paul’un ailesi darmadağın olur ve kaybolur. Paul, ailesinin Arrakis kontrolünü yeniden kazanması için bir isyan başlatırken tüm evrenin seyrini değiştirebilme ihtimalini de yakalayacaktır.

Dune

Dune’un başrollerinde; Timothée Chalamet, Zendaya, Charlotte Rampling, Oscar Isaac, Rebecca Ferguson, Stellan Skarsgård, Dave Bautista, Javier Bardem ve Josh Brolin gibi isimler yer alıyor. Senaristliğini “Benjamin Button’ın Tuhaf Hikayesi” filminin yazarı Eric Roth’un yapacağı filmin yönetmen koltuğunda ise Denis Villeneuve oturuyor.

Dune

Filmde Timothée Chalamet, Arrakis’in koruyucusu Paul Atreides’i ve Rebecca Ferguson ise Paul Atreides’in annesi Lady Jessica’yı canlandırıyor. Ayrıca Oscar Isaac, Paul Atreides’in babası Leto Atreides’e hayat verecek ve Stellan Skarsgård ise Arrakis’i yok etmek isteyen ve Atreides ailesinin düşmanı olan Baron Harkonnen’i canlandıracak.

Merakla beklenen filmin vizyon tarihi henüz belli değil. Ancak 9 Eylül 2020 tarihinde filmden bir fragman yayımlanması bekleniyor.

Yeni gelişmeler ve daha fazlası için takipte kalın.

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.