Denis Villenueve, Warner Bros.’un Dune kararından memnun değil

dune

Dune filminin yönetmeni Denis Villenueve ve filmin diğer yapımcısı Legendary Entertainment, Warner Bros.’un filmi HBO Max’te yayımlayacak olmasından memnun değil. Dune ile beraber Godzilla vs. Kong filminin de yapımcı şirketlerinden biri olan Legendary Entertainment’ın, Warner Bros.’a karşı yasal işlem başlatması bekleniyor.

Geçtiğimiz günlerde bir açıklama yapılmıştı. Warner Bros.’un 2021 yılında beyaz perde ile buluşması gereken tüm filmlerini, tüm dünyayı etkisi altına alan ve büyük bir sağlık tehdidi oluşturan Koronavirüs yüzünden sinema salonlarında vizyona girdiği gün, HBO Max adlı online içerik platform üzerinden de yayımlanacağını öğrenmiştik.

Filmin yönetmeni Denis Villenueve de bu durumdan kaynaklanan hayal kırıklığını dile getirdi.

denis villenueve dune

Bu duruma aşina olan kaynaklar, Legendary’deki üst düzey yöneticilerin Warner Bros. ile gelecek filmleri hakkında sohbet etmeye çalıştığını söylüyor. Legendary ve Warner Bros., Christopher Nolan’ın Dark Knight üçlemesi, The Hangover filmleri ve Godzilla serisi gibi yapımlar üzerinde yıllar boyunca sık sık işbirliği yaptı. Şimdilik uzlaşmaya gidilmeye çalışılıyor ama eğer bir sonuca bağlanmaz ise yasal işlem başlatılması bekleniyor.

dune

Dune konusu

Daha ilk film hakkında pek bir bilgi yokken ikinci filmin bile senaryosunun yazıldığı haberi gelen iddialı bu yapım, uzak bir gelecekte, ailesi çöl gezegeni Arrakis’e sahip olan Paul Atreides’in hikayesini mercek altına alıyor.

Gezegenler, rakip aileler tarafından galaksinin farklı noktalarında yönetilmektedir. “Baharat” adı verilen yüksek bilinç ve uzun bir yaşam süresi sunan bir kaynağın tek üreticisi olan Arrakis gezegeninin yönetimi, diğer asil aileler tarafından ele geçirilmek istenir. Bu kaynağı elde etmek isteyen feodal rakiplerden Harkonen ailesi, Paul ve ailesine tuzak kurar. Tuzağın sonucunda Paul’un ailesi darmadağın olur ve kaybolur. Paul, ailesinin Arrakis kontrolünü yeniden kazanması için bir isyan başlatırken tüm evrenin seyrini değiştirebilme ihtimalini de yakalayacaktır.

Yeni gelişmeler ve çok daha fazlası için takipte kalın.

Total
0
Shares
Önceki
attack on titan

Attack on Titan 4. sezon 2. bölüm ne zaman?

Sonraki
sweet home

Sweet Home framanı yayımlandı