stranger things

David Harbour, Stranger Things 4. sezonu hakkında konuştu

Stranger Things, ilk olarak 15 Temmuz 2016 yılında, Netflix üzerinden izleyiciye sunulmuştu. Büyük bir başarı yakalayan dizi, 2019 yılının Temmuz ayında yayımlanan 3. sezonu ile kendi rekorunu kırmış ve ilk üç günde 40 milyon izlenmeye ulaşmıştı.

Dizinin 4. sezon çekimleri ise tüm dünyayı etkisi altına alan ve büyük bir sağlık tehdidi oluşturan Koronavirüs yüzünden ertelenmişti. Eğer bir aksaklık çıkmazsa da birkaç gün içinde yeni sezon çekimlerine başlanacak.

stranger things

Hooper’ın karakteri, Stranger Things hakkında konuştu

Geçtiğimiz aylarda, 4. sezon ile ilgili ipucu niteliğinde ilk tanıtım videosu yayımlanmıştı. “Rusya’dan sevgilerle…” başlığı ile paylaşılan 50 saniyelik bu tanıtım videosunda, 3. sezonun sonunda öldüğü düşünülen Şef Hopper’ın, Rusya’da bir tren yolu inşaatında çalıştığını görmüştük.

Hooper karakterine can veren David Harbour yeni sezon ile ilgili şu ifadeleri kullandı:

“Duffer Kardeşler ile çok yakınım ve hikâyenin nereye gittiğini biliyorum. En başından beri biliyordum. Bence hikâye hakkındaki harika şey bu. Stranger Things açısından, dönüp birinci sezona baktığınızda, çok daha ileride yaşanacaklarla bağlantılı pek çok şey görebilirsiniz.

Onlarla ilk sezondan beri bu tartışmaları yaptım. Gandalf’ın dirilişi fikrine her zaman ilgi duyduk. Balrog ile dövüşen ve ardından Beyaz Gandalf olan Gri Gandalf. Bu, karakterin dirilişi fikri. Ve mitolojik olarak Hopper bir anlamda değişmek zorunda kaldı. Demek istediğim, onun gittiği yoldan gidemezdiniz. Bir şekilde dirilmesi gerekiyor. Yani bunu yapmak için harika bir fırsattı. Bu yüzden bundan sonra çok farklı bir adam göreceğiz. Aynı adam ama farklı bir damarda. Bunu oynayabilmek çok güzel bir şey.”

Bu açıklamaya ve dizinin yaratıcılarının eski röportajlarına göre dizi, oldukça farklı bir sezonla geri dönecek.

Yeni gelişmeler ve çok daha fazlası için takipte kalın.

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.