cursed

Cursed dizisinin fragmanı yayımlandı

Bu zamana kadar birçok yapımda gördüğümüz Kral Arthur hikayesinin bir yeni uyarlaması olan Cursed dizisinin resmi tanıtım fragmanı yayımlandı.

13 Reasons Why dizisiyle adından çokça söz ettiren Katherine Langford‘un başrolünde bulunduğu diziye dair ilk fragman Netflix’in resmi YouTube hesabı tarafından paylaşıldı. Daha önce resmi bir çıkış tarihi belirtilmeyen dizi, 17 Temmuz tarihinde Netflix platformu üzerinden yayımlanacak.

Daha önce çokça televizyonda, beyaz perdede, çizgi romanlarda gördüğümüz efsaneye yeni bir bakış açısı getirecek dizi Frank Miller ve Thomas Wheeler imzalı. Dizi, Kral Arthur efsanesinin Nimue’nin (Katherine Langford) bakış açısından anlatıldığı yeni bir uyarlaması olacak.

Netflix, aynı adlı çizgi romandan uyarlanan dizinin yayın haklarını uzun süre önce satın almıştı.

cursed

Cursed konusu ve oyuncu kadrosu

Nimue, annesinin ölümünün ardından kutsal bir kılıcı Merlin’e teslim etmek için zorlu bir yolculuğa çıkar. Bu yolculukta ise kendisine beklenmedik bir ortak bulur: Arthur. Doğanın yok edilmesi, din terörü, anlamsız savaşlar ve imkansızı başarmak için cesur bir lider olmak gibi günümüz temalarını da içine alan dizi aynı zamanda bir yetişkinliğe geçiş öyküsü.

Başrolünde Nimue karaketerini canlandıran Katherine Langford‘un yanı sıra Merlin karakteri için Gustaf Skarsgård ve Arthur karakteri için de Devon Teller bulunmakta. Dizide aynı zamanda Sebastian Armesto, Daniel Sharman, Matt Stokoe, Shalom Brune-Franklin, Lily Newmark, Emily Coates, Bella Dayne, Billy Jenkins, Peter Mullan isimlerini de izleyeceğiz.

Dizi ile ilgili daha detaylı bilgiye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

https://seyrederiz.com/netflixten-yeni-bir-yapim-cursed/

Dizinin yeni yayımlanan fragmanına da aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.