cursed

Netflix’in yeni yapımı Cursed

Netflix 2020 yazında çıkaracağı yapımların arasına bir tanesini daha ekliyor; Cursed. Geçen yıl Witcher ile fantastik bir yapımda fazlasıyla başarı elde etmişti.

cursed

Cursed’ün konusu nedir?

Bu zamana kadar birçok uyarlaması film, dizi, roman, çizgi roman şeklinde karşımıza çıkan Kral Arthur’un başka bir uyarlaması olacak. Aynı adlı çizgi romanından esinlenilerek çekilecek olan dizi için Netflix daha çizgi roman piyasaya sürülmeden haklarını satın almıştı.

Thomas Wheeler’ın yazdığı 2019 yılında çıkan çizgi romanda Lady of the Lake olarak da adlandırılan Nimue’nin, kutsal bir kılıcı teslim etmek için Merlin’i arayışı anlatılıyor. Nimue bu yolculukta paralı bir asker olan Arthur ile iş birliği yapıyor. Çizgi romanda anlatılan olay dizinin de konusunu oluşturacak.

Cursed oyuncu kadrosunda kimler bulunuyor?

Dizinin başrolü olan Nimue’yi 13 Reasons Why dizisinden tanıdığımız Katherine Langford canlandırıyor. Paralı bir asker olan Arthur’u Devon Teller, Merlin’i Gustaf Skarsgard canlandırıyor. Bunların yanı sıra dizide Sebastian Armesto, Daniel Sharman, Matt Stokoe, Shalom Brune-Franklin, Lily Newmark, Emily Coates, Bella Dayne, Billy Jenkins, Peter Mullan isimlerini izleyeceğiz.

cursed-katherine-langford

Cursed yayın tarihi nedir?

Her bölümü birer saatten oluşan ve ilk sezonu 10 bölüm sürecek bu orijinal Netflix dizisinin kesin bir yayın tarihi yok ama dizinin 2020 yılının yazında çıkacağını biliyoruz. Henüz bir fragmana da sahip olmayan dizinin sadece posteri ve birkaç fotoğrafı yayımlandı.

Netflix’in 2020 yılında çıkaracağı yapımlardan biri olan Space Force ile ilgili olan yazıya aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

https://seyrederiz.com/3880-2/

 

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.