criminal

Criminal: United Kingdom’ın 2. sezonu yayımlandı

Netflix’in Avrupa prodüksiyonu Criminal, dört farklı ülkeyi odağına alan ve ilk sezonu toplamda 12 bölüm süren bir suç serisi. Seri; Fransa, İngiltere, Almanya ve İspanya olmak üzere dört farklı diziye ayrılmış durumda. Geçtiğimiz saatlerde ise Criminal Birleşik Devletler’in 2019’da yayımlanan üç bölümlük ilk sezonuna ilaveten dört bölümlük ikinci sezonu Netflix‘te yayımlandı.

svg%3E

Criminal dizisinin konusu

Bu mini dizinin tüm bölümleri bir sorgu odasında geçiyor. Kapalı kapılar ardında gerçekleşen sorguları ekrana getiren dizi, bizi konusunda uzman dedektiflerin eşliğinde suçluların dünyasına götürüyor ve itiraf süreçlerini izletiyor. Homofobik suçlara karşı mücadele, göçmen krizi, dolandırıcılık ve cinayet gibi başlıklar ise işlenilen konulardan yalnızca birkaçı.

George Kay ve Jim Field Smith tarafından oluşturulan dizinin başrollerinde ise Dr. Who dizisiyle akıllara kazınan David Tennant; Marvel evreninden aşina olduğumuz Hayley Atwell; Clare-Hope Ashitey ve Youssef Kerkour gibi isimler yer alıyor.

Suç draması sevenlerin göz atması gereken serinin bol diyaloglu bu bölümleri, ortalama 40-45 dakikadan oluşuyor.

Criminal: Birleşik Krallık’ın ikinci sezon fragmanına aşağıdan ulaşabilir, yeni gelişmeler ve çok daha fazlası için sayfamızı takipte kalabilirsiniz.

 

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.