Requiem of the Rose King mangasının animesi geliyor

rose

Requiem of the Rose King animesi geliyor

Sevilen manga serisinin animeye uyarlanacağı, geçtiğimiz dakikalarda açıklandı. Aya Kanno’nun Requiem of the Rose King (Bara-Ō no Sōretsu) mangasının animeye uyarlanacağı haberi, Akita Publishing’in resmi YouTube kanalından paylaşılan bir tanıtım videosu ile duyuruldu.

Shakespeare’in Richard III kitabından temel alınarak yazılan manga serisinin karanlık ve fantezi hikayesi şöyle özetleniyor:

İngiltere’nin tacı, tarih boyunca ateşli bir şekilde tartışıldı ve Orta Çağ’da Güller Savaşı olarak bilinen büyük iç savaşlar yaşanmıştır. Tahta hak iddia eden York Dükü, kral olmak için Kral VI. Henry’yi ve varisini yerinden etmeye çalışır. Pek çok kötü alametle dolu karanlık bir günde Dük’ün bir oğlu olur: 3. Richard. Ne erkek ne de kadın olan, bunun yerine her iki cinsiyetin özelliklerine de sahip olan Richard, annesi tarafından sevilmez.

Richard’ın çocukluğu, İngiltere’nin eski düşmanı Joan of Arc’ın kendisini tanıyan herkesi mahvedeceği konusunda alaylı tehditleri karşısında tedirgin geçmiştir. Şimdi isi babasının kral olma kaderine ulaşmasına yardım ederek kurtuluşa ulaşmayı deneyecektir. Hem annesinin hem de Joan’ın beklentileri tarafından lanetlenen Richard’ın eylemleri, bunun yerine ailesini karanlığa mı sürükleyecektir?

rose king

İlk kez Kasım 2013’te piyasaya sürülen serinin 14. ve en yeni cildi bugün 16 Eylül’de yayımlandı. Yeni gelişmelere ve daha fazlasına sitemizden ulaşabilirsiniz.

Total
0
Shares
Önceki
criminal

Criminal: United Kingdom’ın 2. sezonu yayımlandı

Sonraki
Emily in Paris
mm

Emily in Paris filminden yeni fragman yayımlandı