charlize theron

Charlize Theron, Furiosa karakterinin yeni Mad Max filminde rol alamayacağı hakkında konuştu

Charlize Theron, yeni Mad Max filminde Furiosa’yı oynamayacak

The Old Guard’ın Netflix’te gösterime girmesi için gün sayan Charlize Theron, Mad Max dünyası hakkında konuştu. Geçtiğimiz aylarda Mad Max serisinin son filmi Mad Max: Fury Road için bir spin-off filmi çekileceği yönetmen George Miller tarafından açıklanmıştı. Mad Max evreninde geçen yeni hikayeleri konu alacak film, Charlize Theron‘un canlandırdığı Furiosa karakterinin gençliğini mercek altına alacak. Henüz hiçbir ayrıntısı belli olmayan film hakkında Charlie Theron konuştu.

“Her şeyin sonunda onunla filmi yapamamak olsa da George’a saygım tam. İyi dileklerimden başka bir şey sunmuyorum. Evet, biraz kalp kırıcı. Gerçekten o karakteri sevmiştim ve onun yaratım aşamasında o küçük yeri kapladığım için de minnettarım. Her zaman aklımda olacak ve sevgiyle hatırlayacağım. Tabii ki hikayenin devamını görmek istiyorum. Eğer George Miller hikayeye bu şekilde devam etmesi gerektiğini hissediyorsa ona bu konuda güvenmeliyim. O kadar küçük detaylara takılı kalıyoruz ki, duygusal olarak bize dokunan şeylerin bununla bir ilgisi yok.”

charlize theron

Mad Max: Furiosa ile ilgili olacak spin-off filmi için Furiosa’nın gençliğini Charlize Theron yerine daha genç bir oyuncunun canlandıracağı hatta The Witch, Split, Thoroughbreds gibi filmlerle adından söz ettiren Anya Taylor-Joy ve Killing Eve dizisinin Emmy ve BAFTA ödüllü oyuncusu Jodie Comer‘ın bu rol için düşünüldüğüne dair haberler ortaya çıkmıştı. Olaya benzerlik açısından bakacak olursak Jodie Comer’in rol alma ihtimali daha yüksek gibi görünüyor.

Ayrıca Mad Max: Fury Road başta olmak üzere Atomic Blonde, Fate of the Furious ve 10 Temmuz’da Netflix’te platformu üzerinden yayımlanacak The Old Guard gibi aksiyon filmlerinde rol alan Charlize Theron, aksiyon türündeki sinema yapımlarında kadın oyuncuların daha az rol aldığını ve erkek oyuncular kadar şansları olmadıklarını belirten açıklamalarda da bulundu.

Film ile ilgili güncel gelişmelere sitemizden ulaşabilirsiniz.

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.