Mad max

Mad Max spin-off’u geliyor!

Imperator Furiosa karakterine dayanan bir Mad Max spin-off’u geliyor

Imperator Furiosa karakterine odaklanan bir Mad Max spin-off’u geliyor

George Miller’ın yaratıcısı olduğu Mad Max serisinin son filmi Mad Max: Fury Road’a spin-off filmi geliyor. Spin-off’un Charlize Theron’ın canlandırdığı Furiosa karakterinin geçmişini odak alacak.

2015 yılında vizyona giren Mad Max: Fury Road ile son yılların en iyi filmlerinden birine imza atan George Miller, Mad Max evreninde geçen yeni hikâyeleri konu almaya hazırlanıyor. Ünlü yönetmen George Miller, Charlize Theron’un 2015 yapımı Mad Max: Fury Road filminde canlandırdığı Imperator Furiosa karakterini mercek alan bir spin-off çekmeyi planladığını söyledi. Filmin bir köken hikayesi olacağını belirten Miller, karakter için oyuncu arayışlarına başladığını ifade etti.

svg%3E

Yeni Mad Max filminin başrolünde Charlize Theron olacak mı?

Filmin bir köken hikayesi olacağını ifade eden ünlü yönetmen, rolü üstlenecek 20’li yaşlarda bir oyuncu arayışında olduğunu belirtti. Miller, 44 yaşındaki Charlize Theron’un karakteri tekrar oynamasını sağlamak amacı ile gençleştirme tekniğini (de-age) kullanmayı da düşündüğünü ancak daha sonra bu fikrinden vazgeçtiğini söyledi. Bu durum, yeni Mad Max filminde Furiosa’nın gençliğini Charlize Theron yerine daha genç bir oyuncunun canlandıracağı anlamına geliyor. Oyuncunun kim olacağı ise henüz belirsizliğini koruyor fakat The Witch, Split, Thoroughbreds gibi filmlerle tanınan Anya Taylor-Joy ve Killing Eve dizisiyle çıkış yapan Jodie Comer‘ın bu rol için düşünüldüğü söylentiler arasında.

Ünlü yönetmen George Miller’in yazıp yönettiği aksiyon serisi Mad Max, serüvenine ilk kez 1979 yılında başlamıştı. 1981 ve 1985 yıllarında vizyona giren devam filmleri ile sinema dünyasının unutulmazları arasında giren Mad Max, 30 yıl sonra gelen dördüncü filmi olan Fury Road ile 6 dalda birden Oscar kazanmıştı. Başrollerini Tom Hardy ve Charlize Theron’un paylaştığı film çok sevildi ve Mad Max: Fury Road, En İyi Ses Miksajı, En İyi Kostüm Tasarımı ve En İyi Film Kurgusu dahil tam 6 dalda birden Oscar kazanmıştı ancak Fury Road’dan bu yana 5 yıl geçmesine rağmen hala yeni bir devam filmi gelmedi.

svg%3E

Miller ve Nick Lathouris, Fury Road’un senaryosunu oluştururken her karakter için yan hikayeler geliştirmişti fakat filmde izleyiciye Furiosa’nın geçmişi hakkında çok fazla şey aktarılmamıştı. Karakter hakkında bildiğimiz tek şey ölümsüz Joe yönetiminde bir savaş kaptanı olan Furiosa, Joe’nun cariyelerini özgür kılmak için Tom Hardy tarafından canlandırılan Max Rockatansky karakteri ile ittifak kurmuştu.

George Miller, Koronavirüs salgını öncesi, Idris Elba ve Tilda Swinton‘ın başrollerini üstlendiği yeni filmi Three Thousand Years of Longing‘in çekimlerine başlamaya hazırlanıyordu ancak tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs salgını nedeniyle filmin çekimleri ertelendi. Three Thousand Years of Longing’in çekimlerine ne zaman başlanacağı belirsizliğini koruyor, pek çok ülkede setlerin yavaş yavaş yeniden açılması çekimlerin yakında başlayabileceğini düşündürse de George Miller’ın bu filmi tamamlayıp Mad Max: Furiosa’ya geçmesi için uzunca bir süre beklememiz gerekecek gibi görünüyor.

Heyecanla beklenen yeni Mad Max filmiyle ilgili gelişmeleri sitemizden takip edebilirsiniz.

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.