stargirl

Stargirl 2. sezon onayını kaptı ve CW’ye transfer oldu

DC evreninin merakla beklenen spin-off dizilerinden biri olan Stargirl, 18 Mayıs günü yayımlanmıştı. Şimdi ise çok geçmeden dizi 2. sezon onayı aldı.

Son dönemde Aquaman, Wonder Woman ve Shazam gibi başarılı spin-off’lara imza atan DC, yalnızca sinematik evrenini değil, aynı zamanda dizi evrenini de zenginleştirmeye devam ediyor. Halihazırda Titans, Doom Patrol, Arrow ve Flash gibi dizilere sahip olan DC evreni yakın zamanda bunların arasına Stargirl’ü de eklemişti.

DC Comics’nin yayımlanan Stargirl dizisi 1. sezon bölümleriyle 18 Mayıs 2020 tarihinde DC Universe üzerinden yayımlanmıştı. Ancak yapımı artık CW ve dijital platformları, ikinci sezonundan başlayarak serinin ev sahipliğini yapacak. 2. sezon DC Universe’ün orijinal platformunda yayımlanmayacak ve ilk sezonun kalan bölümlerinin ise DCU yayımından sonraki gün CW’de yayımlanacağı açıklandı.

stargirl

Dizide Stargirl yani Courtney Elizabeth Whitmore rolünü Rock of School ile tanınan Brec Bassinger üstleniyor. Golden Age Starman/Sylvester Pemberton karakterine Joel McHale ve Pat Dugan karakterine ise Luke Wilson hayat veriyor. Yapımda ayrıca Brian Stapf, Amy Smart, Henry Thomas, Anjelika Washington ve Lou Ferrigno Jr. gibi isimler de yer alıyor. Yapımı televizyona uyarlayan yaratıcıları ise Geoff Johns ve Greg Berlanti. Ayrıca daha önce Captain Marvel ile adını tüm dünyaya duyuran başarılı müzisyen Pınar Toprak, dizinin müziklerini hazırlayan isim olarak karşımıza çıkıyor.

Dizi akıllı, atletik ve her şeyden önce nazik bir kız olan Courtney Elizabeth Whitmore’un maceralarını konu alıyor. Bu lise öğrencisi Courtney Elizabeth Whitmore’un dışarıdan muhteşem gibi görünen hayatı, annesinin yaptığı yeni evlilik ile birlikte Los Angeles’tan Nebraska Blue Valley’ye taşınmalarıyla birlikte altüst oluyor. Yeni bir okula uyum sağlamak, yeni arkadaşlar edinmek ve yeni bir üvey aileyle uğraşmak için mücadele eden Courtney’in, üvey babasının gençlik yıllarında bir süper kahramanla birlikte çalışmış olduğunu keşfetmesinin ardından babasının o dönemde kalan kostümünü ele geçiren Courtney bu sayede sıra dışı bir maceraya adım atar.

Dizi ile ilgili yeni gelişmelerden haberdar olmak için sitemizi takipte kalabilirsiniz.

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.