BluTV dizi önerileri

mm
Blu TV

Türkiye’nin en büyük yerli içerik platformu BluTV, bu hafta bir yenilik yapacak. Koronavirüs salgını yüzünden birçok ülkede olduğu gibi Türkiye’de de bazı kısıtlamalar getirildi. Bu kısıtlamalar sonucunda Türkiye’de, 4 Aralık Cuma 21.00 ve 6 Aralık Pazar 23.59 saatleri arasında, bazı istisnalar ve meslek dalları dışında sokağa çıkmak yasak hâle gelecek. Ve bu uygulama, bir süre daha devam ettirilecek.

İzleyiciler, cuma gününden itibaren BluTV’nin internet sitesinden e-posta adreslerini kullanarak ücretsiz üye olarak kod alabilecek ve belirlenen saat aralığında bu kod aracılığıyla BluTV içeriklerinden hiçbir ödeme yapmadan yararlanabilecek. BluTV bu hizmetini, “Bu Hafta Sonu Her Yer Kapalı ama BluTV Açık” cümlesiyle duyurdu.

Biz de bu süre zarfında izlemeniz için çeşitli dizileri sizler için derledik.

1- Yarım Kalan Aşklar

BluTV

Platformun en sevilen orijinal yapımları arasında yer alan dizi, yaşadığı bir trafik kazası sonucunda hayatını kaybeden ve başka bir bedende dünyaya gelen Ozan’ı konu ediniyor.

Ozan ve sevgilisi, evlenecekleri günü beklerken korkunç bir kaza meydana gelir ve Ozan, hayatını kaybeder. Ancak Ozan, başka birinin bedeninde dünyaya geri döner. Hayata yeniden dönen Ozan’ı bekleyen iki görev vardır. Kendisini kimin öldürdüğünü bulmak ve Elif’e gerçekleri anlatmak için harekete geçer.

8 bölümden oluşan dizinin bölümleri ortalama 60 dakika ve dizinin IMDb puanı ise 8,0.

2- The Sopranos

BluTV

1999-2007 yılları arasında yayımlanmış olan The Sopranos dizisi, New Jersey’de yaşayan bir Amerikan-İtalyan mafya ailesi patronu Tony Soprano’nun; meslek, suç, şiddet, aile, adalet ve dostluk kavramları arasındaki denge kurma mücadelesini mercek altına alıyor. Tony’nin evinde ve iş hayatında zihinsel durumunu etkileyen kişisel ve profesyonel meseleler, onu profesyonel psikiyatrik danışmanlık almaya yöneltir.

6 sezondan oluşan dizinin bölümleri ortalama 60 dakika ve dizinin IMDb puanı ise 9,2.

3- The Leftovers

BluTV

Dünya üzerinde yaşayan insanların yüzde ikisi, bilinmeyen bir nedenden ötürü ortadan kaybolmuştur. New York’un bir kasabasında polis olarak görev yapan Kevin Garney, tüm dünyada olduğu gibi kasabasında da kaybolan insanların ardından, hayatı tekrar eski haline döndürmeye çalışmaktadır. Kevin’in eşi Laurie ise 2 çocuklarını alıp eşini terk etmiş ve gizli bir tarikata üye olmuştur. New York topluluğundaki bir grup insan, olayın açıklanamayan doğasının trajedisiyle başa çıkarken hayatlarına devam etmeye çalışır.

3 sezondan oluşan dizinin bölümleri ortalama 60 dakika ve dizinin IMDb puanı ise 8,3.

4- Saygı

BluTV

Dizi, 2010 yılında çıkan ve oldukça sevilen Behzat Ç. dizisinin spin-off’u olarak karşımıza çıkıyor. Dizi, anti kahraman Ercüment Çözer’e odaklanıyor. Toplumdaki yozlaşmanın çözümünü kendi adaletini sağlayarak arayan Ercüment Çözer, takip ettiği bu yolda onu kendisiyle aynı amaç doğrultusunda hareket ettiğine inandığı iki genç ile karşılaşır.

Hâlâ devam etmekte olan dizinin bölümleri ortalama 50 dakika ve dizinin IMDb puanı ise 8,1.

5- Normal People

BluTV

Dizi, İrlanda’nın küçük bir şehrine yaşayan ve Sligo’daki aynı okula giden Marianne ve Connell adlı iki gencin hikâyesine odaklanıyor. Zeki, hassas, utangaç ve biraz da tuhaf olan bu çiftin ilişkisi de herkesten farklı ilerliyor. Connell; popüler, sportif ve yakışıklı. Marianne ise öğretmenlerine ve yaşıtlarına karşı sözlerini esirgemeyen, zeki, içe dönük, sevilmeyen hatta dışlanan bir kız ama aynı zamanda bir çocuğa onu sevdiğini söyleyebilecek kadar da dürüsttür. Marianne’in ailesi çok zengin olduğundan geniş bir konakta yaşıyordur. Bu iki genç arasındaki ilk kıvılcım, Connell’in annesini almak için konağa gelip gittiğinde başlıyor.

12 bölümden oluşan dizinin bölümleri ortalama 20 dakika ve dizinin IMDb puanı ise 8,5.

6- Euphoria

Euphoria

Dizi, 17 yaşındaki Rue’nun hikâyesini anlatıyor. Zendaya’nın hayat verdiği Rue’nun anlattığı hikayeler; kimlik arayışı, travma, sosyal medya, uyuşturucu, aşk ve arkadaşlık gibi temaları ele alıyor.

8 bölümden oluşan dizinin bölümleri ortalama 50 dakikadan oluşuyor ve dizinin IMDb puanı ise 8,4.

7- The Handmaid’s Tale

BluTV

Distopik bir gelecekte geçen dizi, ekolojik krizin sonucu olarak doğurgan insan sayısının ve doğum oranlarının inanılmaz derecede düştüğü bir gelecekte geçiyor. Bu krizden kaçma için ise ABD’deki din merkezli bir grup yeni bir rejim öneriyor ve sonunda darbe yaparak bu rejimi kuruyorlar. ABD’nin yerine kurulan Gilead ise rejimin kurucu ekibindeki kadınların bile devre dışı bırakıldığı bir tecavüz düzenine dönüşüyor. Arzunun yasak olduğu bu dünyada cinselliğin tek anlamı üremek olduğu için doğurgan kadınlar önem kazanıyor. Toplumun yeniden çoğalması için üreme hizmetine zorlanan Offred ise bu acımasız koşullarda hayatta kalmaya çalışır.

3 sezondan oluşan dizinin bölümleri ortalama 60 dakikadan oluşuyor ve dizinin IMDb puanı ise 8,5.

8- Alef

BluTV

Alef, İstanbul Boğazı’nda bir cesedin bulunmasının ardından ortaya çıkan çeşitli cinayetlerin sırrını çözmeye çalışan iki dedektifin hikâyesini konu alıyor. Osmanlı ve İslam Tarihi’nden izler taşıyan dizide, genç ve hırslı dedektif Kemal ile tecrübeli ortağı Settar, İstanbul’da işlenen gizemli bir seri cinayet vakasının peşine düşer. Hem kişisel hayatları hem de olaylara yaklaşımlarıyla birbirine tamamen zıt bu ikiliye, bir üniversitede öğretim görevlisi olan Yaşar da katılır. Bu ekip, cinayetleri çözmeye çalışırken buldukları her delille yüzyıllar boyu saklı kalan bir sır perdesini de aralar. Sır açığa çıkmaya yaklaştıkça, her bir karakterin geçmişinin hayaletleri de ortaya çıkmaya başlar.

8 bölümden oluşan dizinin bölümleri ortalama 50 dakikadan oluşuyor ve dizinin IMDb puanı ise 8,1.

9- Westworld

BluTV

Westworld, konusu itibarı ile karanlık bir gelecekte geçiyor. Dizi, Westworld ismindeki yapay zekaya sahip ancak birebir insan görünümünde olan robotların ev sahipliği altında olan bir kasabayı işliyor. İnsanların robotlara her istediklerini yapabilecekleri, örneğin onları öldürebilecekleri ve istismar edebilecekleri bu dünyada her şey yasaldır ve böylece insanlar aslında parayı yasal olarak yapamadıkları şeyleri yapmak için öder. Ancak bir gün yaşanan bir hata, robotların bilinç kazanmaya başlamasını sağlar.

3 sezondan oluşan dizinin bölümleri ortalama 50 dakikadan oluşuyor ve dizinin IMDb puanı ise 8,7.

10- Chernobly

BluTV

Chernobyl, 1986 yılında Ukrayna’da Çernobil nükleer santralindeki patlama ve sonrasında yaşananları konu ediyor. Yaşanan trajik kazanın ardından SSCB, olayın araştırılması için ülkenin önde gelen nükleer fizikçilerinden Valery Legasov’u görevlendirir. Sovyet Başkan Yardımcısı Boris Shcherbina ile birlikte kazayı incelemeye giden Valery, olayın nasıl meydana geldiğini öğrenmek ve felaketin boyutlarını kontrol altına almak için zorlu bir mücadele verir.

Total
0
Shares
Önceki
the lord of the rings seyrederiz scaled
mm

The Lord of the Rings kadrosuna 19 yeni isim katıldı

Sonraki
Euphoria
mm

Euphoria özel bölümü nereden izlenir?